Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Dul Eminja E Bukur Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

U zdorgja prej promje
Për skaj nji hamomi.
I: Dul Eminja e bukur, aman
Nën hije t’limonit. :I

Hej, selamin ja dhash-e
Selamin s’ma muer.
I: Pasha din e iman-e, aman
Nuk foli me mue! :I

Kur shkova në krue
Me la sy e faqe
I: Mos m’u mshef mas kronit, aman
Se shpirtin ma knaqe! :I

Flokt e holla t'gjata
s'po t'i zë shamia
I: Fryni erë e malit, aman
M'i muer ment e mija! :I


Zenel Doli & Shkelzen Jetishi - Dul Eminja E Bukur
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dul Eminja E Bukur".
3. Video është e këngës "Dul Eminja E Bukur", por nuk këndohet nga Zenel Doli & Shkelzen Jetishi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zenel Doli:


Komente 0