Më mbaj mend (për 1 muaj)

Zenel Doli & Xeni (Shkelzen Jetishi) - Bashqe Te Qefit Te Muhabetit Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

More N'bashqe T'qefit Te Muhabetit
Se Qu Bosh Merak-o Ne Ty
O Si Me Deshe Njate Te Pruna
Me Shikjon Oh Niher Me Sy
O Si Me Deshe Njate Te Pruna
Me Shikjon Oh Niher-o Me Sy

Oh Fija e Flokut Si Pend e Korbit
Qe Speshohet Oh Me Derhem
Oh Nat e Dit Oh Po i Lutem Zotit
Me Ma Hek Oh Marakun Tem
Oh Nat e Dit Oh Po i Lutem Zotit
Me Ma Hek Oh Marakun Tem

Oh Kur Erdha Oh N'mahallen Tone
Per-o Me Vu Oh Dashni-o Me Ty
Oh Ti Kujton Oh Se Un u Plaka
Jam Akoma Ni Djal-o i Ri
Oh Ti Kujton Oh Se Un u Plaka
Jam Akoma Oh Djal i Ri

Pasha Syt e Mi-e Qe i Kam Ne Ball
Qe i Kam Ne Ball
Jam Tu Vujt Gjithnji-e Deri Sa T'jam Gjall
Jam Tu Vujt Gjithnji-e Deri Sa T'jam Gjall

Dal e Rri Tek Dera Me Hek Pak Merzi.
Me Hek Pak Merzi
Jam Jetime e Mjera Hallin Kush S'ma Din
Jam Jetime e Mjera Hallin Kush S'ma Din

Zanin Kur Ta N'jeva Qe Bojshe Ku Ku
Qe Bojshe Ku Ku
Qysh Na Kaloj Jeta Vash Per Pa u Martu Aman, Aman
Qysh Na Kaloj Jeta Vash Per Pa u Martu

Kno Oh Zogu i Malit Se Sot Jom Merzit
Kno Oh Zogu i Malit Se Sot Jom Merzit
Kno Kongen e Djalit Me Shero Ne Shpirt
Kno Kongen e Djalit Me Shero Ne Shpirt

Prej Se Largut N'jeva Zogun Tuj Kendu
Prej Se Largut N'jeva Zogun Tuj Kendu
Oh Dhe N'jiher u Ktheva Me Mall Me Nigju
Oh Dhe N'jiher u Ktheva Me Mall Me Nigju

Zemra Ime e Shkreta Asht Tuj Vujtun Zi
Zemra Ime e Shkreta Asht Tuj Vujtun Zi
Oh Bohem Por Si Bleta Shof Qat Djal Te Ri
Bohem Por Si Bleta Shof At Djal Te Ri

Sillu Sillu Bot e Vjeter
Ty Tka Beku Perendija
Zoti Asht Nji Sbohet Tjeter
E Beson Gjith Njerzia
Zoti Asht Nji Sbohet Tjeter
E Beson Gjith Njerzia.

30 Dite Ne Ramazan-e
As S'kom Honger As S'kom Pi-e
Kur T'vjen Dita e Bajramit
Bashk Me Lalen Shkojm N'xhami-e
Kur T'vjen Dita e Bajramit
Bashk Me Lalen Do T'pijm Raki-e

Moj Raki Raki-e Rrushit
Ti Qe M'zihesh N'kazan Prushit
Moj Raki Moj Bukurushe
E Qon Lalen Qoshe M'qoshe
Moj Raki Moj Bukurushe
E Qon Lalen Qoshe M'qoshe

I Vujtun Jam Ne Ket Jet Sa Te Rrnoj Dhe Te Vdes
I Vujtun Jam Ne Ket Jet Sa Te Rrnoj Dhe Te Vdes
Oh Sevdaja Mu Dha Per Jet Si Bylbylit Oh Ne Pranver.
Oh Sevdaja Mu Dha Per Jet Si Bylbylit Ne Pranver

Bylbyli Knon Qabrat Vajz Mos K'jaj Me Lot
Bylbyli Knon Qabrat Vajz Mos K'jaj Me Lot
Mjaft Durova K'saj Mal Me Bor Vajz Se Lo Pa Te Shti Ne Dor
Mjaft Durova K'saj Mal Me Bor Vajz Se Lo Pa Te Shti Ne Dor

Male Dhe Fusha Jeshil Qu Bona Haram
Male Dhe Fusha Jeshil U Bona Haram
Dil Gjarpnush Mos Rri Ne Xham N'digjoj Bylbylat Sa Mir Kendojn
Dil Gjarpnush Mos Rri Ne Xham N'digjoj Bylbylat Sa Mir Kendojn


Ky tekst u dërgua nga  PatrikRadogoshi

Zenel Doli & Xeni (Shkelzen Jetishi) - Bashqe Te Qefit Te Muhabetit
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Bashqe Te Qefit Te Muhabetit".
3. Video është e këngës "Bashqe Te Qefit Te Muhabetit", por nuk këndohet nga Zenel Doli & Xeni (Shkelzen Jetishi).
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Zenel Doli:


Komente 0