Zhaba
Zhaba

{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}
Biografia

BIOGRAFIA: Zhaba është një grup artistësh i njohur. Zhaba është një grup nga Kosova i formuar në vitin 2014 nga dy vëllezër të cilët ndikuan njëri-tjetri për të bërë këngë duke u bazuar tek dashuria e tyre për muzikën që nga mosha e hershme. Jane ndikuar nga rryma të ndryshme muzikore si: Rock progresiv, eksperimental, post-rock në elektronikë. Anetaret e grupit Zhaba jane: Lum Tashi (guitar,bass guitar, song composing), Drin Tashi (drums, keyboard, song composing), Blerta Kosova (vocals) dhe Aria...

>> Lexo gjithë biografinë >>
Lidhje💿 Albume
Komente 0