Më mbaj mend (për 1 muaj)

2Farm - Dedikim  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  5

Teksti:

Kastro Zizo

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Etnik Volumi 2"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Dedikim" kënduar nga 2Farm.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga 2Farm i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Joni Aliraj - Dedikim

Te flas per ty,fjalet skan mbarim
nuk mjafton kjo kenge
eshte pak dedikim...sa pak dedikim

perkedheljet i pelqen,tamam si nje femije
sa here te perqafoj,fytyra te shndrin

arrij te ndjej,deri ne cdo vene
ne zemren time..vjen si oksigjen

per mua je ti...e vetmja ti...qe me kupton me nje veshtrim
nuk ka njeri...sdo t`ket njeri..te z`vendesoj ne shpirtin tim
tani qe ty te kam,s`mundem te t`humbas
doren sdo ta leshoje,per as nje cast
e shtrenjta ime...e shtrenjta ime
je universi...i botes time

kur te shoh ne sy,cmendem per ty
kur te ledhatoj,sa shume te adhuroj...me shume te adhuroj

buzeqeshja jote,nje tjeter mrekulli
ne detaje te dua,pa kushte pa kufi

1000 jete po te kisha une
do zgjidhja gjithmone ty,pa u menduar shume


per mua je ti...e vetmja ti...qe me kupton me nje veshtrim
nuk ka njeri...sdo t`ket njeri..te z`vendesoj ne shpirtin tim
tani qe ty te kam,s`mundem te t`humbas
doren sdo ta leshoje,per as nje cast
e shtrenjta ime...e shtrenjta ime
je universi...i botes time...

per mua je ti...e vetmja ti...qe me kupton me nje veshtrim
nuk ka njeri...sdo t`ket njeri..te z`vendesoj ne shpirtin tim

Out Lawz-E - Dedikim

Po du qe Dhimbjen tonde, Zemra jem me majt
Ti Lot mos me pas n'Sy, une per Ty me kajt
Kejt qa po du, Buzqeshjen me ta fal
Dashnia po rritet, si asniher me par
Etrodona rep. 1 :

Trupi um dridhet, sa her qe tkam perball
Ndjenjat e mija, gjdo her ma shum po mi ngjall
Edhe Era jote, jeten po ma shton
Ti fala krejtat, po prap ma shum meriton

Se Ti Zemren tem, e ki zbukuru
Prej se m'erdhe ngat Ti, um ke plotsu
Kurr nuk du met lon, as me hek Dor pi teje
Ti je Ndjenja qmushme, qe jeton brenda meje

Ski dallim pi Perles, qe e gjen n'Oqean
Krejt kto fjal prej Zemres, veq per Ty u than
Se pasha ni Allah, Ty tdu ma shum se veten
Je Dhurata jem, ka me rujten per krejt Jeten

Nita ref 2x :

Seee.. Ti se din sa tdu
Je veq njo per muuu..
Un.. veq per Ty po jetoj
De'j n'Frymen e fundit,
Dashnin po ta premtoj

Etrodona rep. 2 :

Gjdo Lot i yti, po du n'Zemren tem me kajt
Po du un mu ni keq, e Ti dhimt mos mi majt
Gjdo sen i mir, inshallah neve na ndodh
Du met pas per jet, se Vetmija um ka lodh

Spo du sen me menu, as sen me kujtu
Je Krijesa ma e sinqert, qe najher e kom njoftu
Du Dashnis ton, mi dhon Perparim tmbar
Mu majten n'Men, si ni Dashni e rall..

Pa Dyshim gjdo Grop, bashk kem me tejkalu
Besoj qe me Ty, gjdo sen ka mu regullu
Je njeri qe e du, ma shum se veten
Qe mboni me kuptu mu, shum ma ndryshe Jeten

Krejt Botes du mi kallxu, qe Ti je prr mu
Sen tjeter sdu, ntmadhin Zot jom betu
Nuk kom Fjal, veq qe tdu une teper
Dashnin qe e kom per Ty, nuk muj me pershkru n'Leter

Nita ref 6x :

Seee.. Ti se din sa tdu
Je veq njo per muuu..
Un.. veq per Ty po jetoj
De'j n'Frymen e fundit,
Dashnin po ta premtoj

Teksti : Nita, Etrodona.
Më Shumë Këngë Nga 2Farm:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet