Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

2Farm - Deputeti

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Deputeti".
3. Video është e këngës "Deputeti", por nuk këndohet nga 2Farm.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

2Farm - Deputeti  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.3 / Votuan:  6

Teksti:

Kastro Zizo

Muzika & Orkestrimi:

Genti Lako

Këngë e albumit:

"Etnik Volumi 2"

Komente

Asnjë Koment

01/12/2001

2001-11-30T23:00:00+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Deputeti" kënduar nga 2Farm.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.


Dërgo Tekstin

Kemi gjetur një këngë me të njëjtin titull kënduar nga Vellezerit Lleshi. Shpresojmë që është ky teksti që kërkoni:

Nga kuvendi flet Tirana ,
e deputet shajn nga nana
parlamenti u bo si rruga
flet për horra flet për urdha
Flasin burrat nga podjumi
sikur jan gabelt e lumit
''Nana jote kur ta tundi
s'ka mbet burr pa u fut për fundi''

Bertet tjetri '' Mbylle gojen se tani
po ta qes gojen, e jot tam që nga qlirimi
është perdor për kuti votimi

Me goj hap ka ngel sofrani
i ka pjerrth kali tek hani
burrat që kan dhan voton
Marrin rrogen se gjajne kokenMë Shumë Këngë Nga 2Farm:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet