Më mbaj mend (për 1 muaj)


Adelina Ismaili & Zanfina - Dy Motra Nje Frajer

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dy Motra Nje Frajer".
3. Video është e këngës "Dy Motra Nje Frajer", por nuk këndohet nga Adelina Ismaili & Zanfina.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Adelina Ismaili & Zanfina - Dy Motra Nje Frajer  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  52

Teksti:

Adelina Ismaili

Muzika & Orkestrimi:

Nexhat Mujovi (Wirusi)

Këngë e albumit:

"Hite Popullore"

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '04"

Këngë e albumit:

"Mbretëreshë E Robëreshë"

Pjesëmarrëse në

VFM 2006

Pjesëmarrëse në

Zhurma Show 2005

Komente

4 🔥

Më Shumë Nga

Zanfina

01/12/2005

2005-11-30T23:00:00+00:00

(Adelina)
Unë do t'ja marrë
syrin do t'ja vej
frajerin e saj
për vete do ta bëj.

Kot e ke të luftosh
me atë fytyrë të ëmbël
në duart e mija
mashkujt bëhen vetëm vegël.
E ti e di se nuk e dua
por duhesh ta harrosh
e di mir se do ta marr
e ti vazhdo të dashurohesh.

(Zanfina)
Nuk mund të besoj
që ti më lëndon
pse frajerin tim
gjithmon e shikon.
Ai mua më don
dhe e dashuroj
askush sdo të mund
që të na shkatërroj.

(refreni)
Adelina: Meshkujt janë të njejtë
Zanfina: Nuk është e vertetë
Adelina: Meshkujt duan lojë
Zanfina: Nuk janë të gjith njësoj
Adelina: Ata shum shikojnë
Zanfina: Të gjith ne gabojmë
Adelina: Meshkujt të mashtrojnë
Zanfina: Por një e dashurojnë.

(Adelina)
Dhe qdo fjalë e jotja mua më bën
që më egër të luftoj
unë atë djalë të mjerë
do ta fus shum keq në lojë.
Dhe e di që s'do të ndalem kurrë
kot për të non-stop mendon
kthjellu pak oj qika e mirë
ai ty s'të meriton.

(Zanfina)
Ti mendon kështu
por gabim e ke
meshkujt dijnë të duan
sikur edhe ne.
Lumturia është një
djemtë e meritojnë.
Ata kan zemër
edhe na dojnë.


Ky tekst u dërgua nga  LejLa   vivakosova
Më Shumë Këngë Nga Adelina Ismaili:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet
Duke u ngarkuar... Prisni ju lutem
Shiko të gjitha komentet