A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Top 200

Adem Ramadani - Mulla Jakupi  (Feat. Ylber Aliu)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  258

Komente nga Fansat

1 🔥🔥

07/04/2016

2016-04-07T17:57:49

Featuring

Ylber Aliu

Muzika & Teksti:

Adem Ramadani

Orkestrimi:

Artan Kastrati

Video Produksioni:

REDonPictures

Këngë e albumit:

"Me Fal Oj Nene"
Pse i mbuloi zemrat merzia
pse po qan plaku e fmija
pse jan mledh gjith ky nam njeri
paska mbet i shkret minberi
mora vargun e poetit
me i knu trimit te umetit
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i Sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi

Sikur det mbushur me dije
dersi yt çdo her me shije
uji fresket n'mes shkretire
flakadan ne mes errsire
ti gjithqka i dhe ksaj toke
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatanin
nuk e lshove istikamin

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi


Ky tekst u dërgua nga Liman BerishaKartolina (2)

2018-04-04 16:21:02
ti gjithçka i dhe ksaj bote
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatani
nuk e lshove istikamin
2017-12-14 07:27:04
Para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019