Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Adem Ramadani - Mulla Jakupi  (Feat. Ylber Aliu)


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  239

Featuring

Ylber Aliu

Këngë e Albumit:

Me Fal Oj Nene

Muzika:

Adem Ramadani

Teksti:

Adem Ramadani

Orkestrimi:

Artan Kastrati

Video Produksioni:

RedonpicturesPse i mbuloi zemrat merzia
pse po qan plaku e fmija
pse jan mledh gjith ky nam njeri
paska mbet i shkret minberi
mora vargun e poetit
me i knu trimit te umetit
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet
para vepres heshtin fjalet
s'kan nevoj mbeshtetje malet

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i Sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi

Sikur det mbushur me dije
dersi yt çdo her me shije
uji fresket n'mes shkretire
flakadan ne mes errsire
ti gjithqka i dhe ksaj toke
se kshtu t'msoi nana loke
kur u dasht me mbrojt vatanin
nuk e lshove istikamin

Thrret ezani te xhamija
por ka mbet e that kursija
hajde hoxh te pret xhemati
fjala jote rrjedh si mjalti
lavdi paq hoxha i sllupçanit
dijetari i ballkanit
kurr s'tu lodh shpirti as trupi
i madhi hoxh Mulla Jakupi


Ky tekst u dërgua nga Liman Berisha
 • 2017-08-02 15:06:45
  Para vepres heshtin fjalet / s'kan nevoj mbeshtetje malet
 • 2017-03-18 11:24:14
  Dërgoi: Ramadan Demiri
  lavdi paq hoxha i Sllupçanit / dijetari i ballkanit
 • 2017-03-09 19:09:43
  Dërgoi: Ardijan Deuces
  Pse i mbuloi zemrat merzia pse po qan plaku e fmija pse jan mledh gjith ky nam njeri paska mbet i shkret minberi

Disqus Comments
teksteshqip.com © 2007 - 2017