Më mbaj mend (për 1 muaj)

Adriana Ceka - Mimoza E Dashurise Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  9

Ku ta gjej mimozën

Si një tufë pëllumbash radhë-radhë
krahët shtrin dëborë e parë
retë i falën tokës bardhësi
zjarr në zemër më dhe ti.


Ku ta gjej mimozën vallë, ku ta gjej?
Ajo çel veçse një herë.
Në lulëzim të saj u njohëm ne,
Unë dy fjalë e ti në sy me pe.

Fole ti dhe zogjtë, këngën lanë
Zemra zemrën ndieu pranë
Gishtat nëpër flokë e dielli në re
Rritu, rritu dashuri e re!

Lulëzo mimozë e çelu në çdo stinë!
Me aromën tënde rrite dashurinë.

Ka çdo njeri në jetë një ëndërr të vërtetë
s’e vyshkin vitet, lulëzon dhe rritet
mbetet gjithmonë t e re.

gjurmët vizatojnë lule plot
shkund dëborën mbi ne një zog
drurët zgjatin degët si kurorë
njëri-tjetrin ne kërkojmë.

Ku ta gjej mimozën, vallë ku ta gjej,
Ajo çel veçse një herë.
Në lulëzim të saj u njohëm ne,
Unë dy fjalë e ti në sy me pe.

Fole ti dhe zogjtë, këngën lanë
Zemra zemrën ndieu pranë
Gishtat nëpër flokë e dielli në re
Rritu, rritu dashuri e re!

Lulëzo mimozë e çelu në çdo stinë!
Me aromën tënde rrite dashurinë.


Ky tekst u dërgua nga Elsa

Adriana Ceka - Mimoza E Dashurise
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mimoza E Dashurise".
3. Video është e këngës "Mimoza E Dashurise", por nuk këndohet nga Adriana Ceka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Adriana Ceka:


Komente 0