TEKSTESHQIP

Afërdita Dreshaj
Për Ty Dridhem
Lyrics

Njehere un dashurova
e 1000 vjet po vuaj
njehere un ta dhash besen
e ti behesh i huaj.
Tani ne shpirt e zbrazet
po digjem si kandil
ah sikur ti ta dije
do kishe pak meshire
tani ne shpirt e zbrazet
po digjem si kandil
ah sikur ti ta dije
do kishe pak meshire.

Ref:(2x)
per ty un dridhem dridhem si e marre
per ty un tretem tretem si ne varr
per ty un vuaj vuaj shpirti im
ahh sikur t'kisha n'gjirin tim.

Nje dit pa ty nje muaj
nje muaj sa nje vit
nje dit pa ty nje shekull
me ke vra mke mbyt.
Tani ne shpirt e zbrazet
po digjem si kandil
ah sikur ti ta dije
do kishe pak meshire
tani ne shpirt e zbrazet
po digjem si kandil
ah sikur ti ta dije d
o kishe pak meshire.

Ref:(2x)
per ty un dridhem dridhem si e marre
per ty un tretem tretem si ne varr
per ty un vuaj vuaj shpirti im
ah sikur t"kisha ngjirin tim.

Ref:(2x)
per ty un dridhem dridhem si e marre
per ty un tretem tretem si ne varr
per ty un vuaj vuaj shpirti im
ah sikur t"kisha ngjirin tim.

DËRGOI:
INFO
Melodinë dhe orkestrimin e mori përsipër Nexhat Mujovi (Wirusi), teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Avni Qahili.