Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Baraku & Armend Regjepagiqi - Ligu, Ligu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  8

AI
Se ç’u liga kur të pashë

AJO
Ligu ligu
Ligu ligu

AI
Mmmmmm, se ç’u liga e s’të thashë

AJO
Ligu ligu
Ligu ligu

AI
Se pa ty unë jetë nuk kam
Por t’afrohem frikë unë kam

AJO
Ligu zemër ligu

Mu afro mos t’vjen marre
Jam e ëmbël sheqerpare
Mu afro mos t’vjen marre
Jam e ëmbël sheqerpare

TË DY
Tjera kohë o tash kanë ardhë
Nuk ka më veç bukë e kripë
Bukë e kripë e dashuri
Pa sheqer s’ka lumturi
[x2]

AJO
Do t’afrohesh s’do t’kesh çare
Jam e ëmbël sheqerpare
[x2]

AI
Se c’më lige sheqerpare!

AI
Se ç’u liga oj syrrush

AJO
Ligu Ligu
Ligu Ligu

AI
Se ç’u liga oj zemrush

AJO
Ligu ligu
Ligu ligu

AI
Sikur ti nuk ka askush
Zemrën ma e dogje prush

AJO
Ligu zemër ligu

AJO
M’u afro mos t’vjen marre
Jam e ëmbël sheqerpare
M’u afro mos t’vjen marre
Jam e ëmbël sheqerpare
[x2]

Do t’afrohesh s’do t’kesh çare
Jam e ëmbël sheqerpare

TË DY
Tjera kohë o tash kanë ardhë
Nuk ka ma veç bukë e kripë
Bukë e kripë e dashuri
Pa sheqer s’ka lumturi
[x2]

AJO
Do t’afrohesh s’do t’kesh çare
Jam e ëmbël sheqerpare [x2]

AI
Se ç’më lige sheqerpare!

AI
Sheqerpare kuku heej!

AJO
Ligu ligu [x4]

TË DY
Ligu ligu [x4]

TË DY
Tjera kohë o tash kanë ardhë
Nuk ka ma veç bukë e kripë
Bukë e kripë e dashuri
Pa sheqer s’ka lumturi
[x2]

AJO
Do t’afrohesh s’do t’kesh çare
Jam e ëmbël sheqerpare
[x2]

AI
Se ç’më lige sheqerpare!


Ky tekst u dërgua nga Rrezik dhe Gaydrienne

Aida Baraku & Armend Regjepagiqi - Ligu, Ligu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Ligu, Ligu".
3. Video është e këngës "Ligu, Ligu", por nuk këndohet nga Aida Baraku & Armend Regjepagiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Baraku:


Komente 0