Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Cara - Te Ura E Tabakeve Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

te ure tabakeve
takova një djalë
ishte me cigare aman
qëpin e kadal

te ure tabakeve
takova një çun
çunat e kësaj disu
se isha ballkuar

hajde djali bukur
me shike me vogël
kujdes se dashnia
nëna kandifen

ooo o moj goce vogël
desha po të vdes
të kam thën moj zemër
na vdiqet unë ty

hajde çun i bukur
të kam thonë o jetë
kujdes se dashnia
nëna kandifen

ooo o moj goce vogël
desha po të vdes
të kam thën moj zemër
na vdiqet unë ty

[REF. ]
te ure tabakeve çuno
dola qën sabah
më ka zan moj zemër
eh shkreta sevdanë

te ure tabakeve çuno
hajde dhe njije
ty ta kë moj djalë
edhe te më të mëdhe

te ure tabakeve
takova një djalë
ishte me cigare aman
qëpin e kadal

te ure tabakeve
takova një çun
çunat e kësaj disu
se isha ballkuar

hajde djali bukur
me shike me vogël
kujdes se dashnia
nëna kandifen

ooo o moj goce vogël
desha po të vdes
të kam thën moj zemër
na vdiqet unë ty

hajde çun i bukur
të kam thonë o jetë
kujdes se dashnia
nëna kandifen

ooo o moj goce vogël
desha po të vdes
të kam thën moj zemër
na vdiqet unë ty

[REF. 2× ]
te ure tabakeve çuno
dola qën sabah
më ka zan moj zemër
eh shkreta sevdanë

te ure tabakeve çuno
hajde dhe njije
ty ta kë moj djalë
edhe te më të mëdhe


Ky tekst u dërgua nga DeliseAida Cara
Publikimi: 01/12/2008
Muzika: Alban Furtuna
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Alban Furtuna


Aida Cara - Te Ura E Tabakeve
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Ura E Tabakeve".
3. Video është e këngës "Te Ura E Tabakeve", por nuk këndohet nga Aida Cara.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Cara:


Komente 0