Dërgo Një Tekst
  Dërgo Një Poezi
A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Live Video

Video Link

Aida Doçi - Mos Luaj Me Zjarr


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  1 / Votuan:  1

Teksti:

Fatmir Muja

Orkestrimi:

ChipsiKemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Mos Luaj Me Zjarr" kënduar nga Aida Doçi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.
Videoklipi nga Aida Doçi i bashkangjitur me këtë këngë, do ju ndihmojë për ta shkruajtur. Faleminderit për kohën tuaj.


Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Odeta - Mos Luaj Me Zjarr

mos e dashuro zemren time gur
se un te harroj dhe ti s'mundesh kurr
askush si shpetoj ndjenjes per dashuri
rrobi i saj mor djal je edhe ti (X2

kujdes,kujdes,kujdes....

(refreni)X2
mos luaj me zlarr se do digjesh vet
te dukem si peshk por nuk bi dot ngrep


sikur ta dish djal loja si mbaron
e me grepin tend tjeter ku peshkon
syri sheh gjithqka por veten se shikon
ne lotet e tu ti po noton (2X

kujdes,kujdes,kujdes.......(refreni)X2
mos luaj me zjarr se do digjesh vet
te dukem si peshk por nuk bi dot ngrep.

Avdi Mjeku - Mos Luaj Me Zjarr

DESHIREN E FUNDIT E RUAJ PER TY PARA SE TE VDES TI PUTH ATA SY,DESHIREN E FUNDIT E RUAJ PER TY PARA se TE VDES TI PUTH ATA SY,EJA EJA VET O PA TY SE KAM LEHT.REF......VASHO MOS LUAJ ME ZJARR SE ZJARR KA ME T'KALL, JO NUK E LA TY PA T'MARR SE PER TY KAM MALL.....VASHO MOS LUAJ ME ZJARR SE ZJARRI KA ME T'KALL JO NUK E LA TY PA T'MARR SE PER TY KAM MALL. TY TE MBAJ NE ZEMER TE KAM SHPRES NE JETE TY TE THRRAS NE EMER POR PRES TE VIJSH VET...TY TE MBAJ NE ZEMER TE KAM SHPRES NE JETE TY TE THRRAS NE EMER POR PRES TE VIJSH VET..EJA EJA VET O PA TY SE KAM LEHT......REF..VASHO MOS LUAJ ME ZJARR SE ZJARRI KA ME T'KALL JO NUK E LA TY PA TE MARR SE PER TY KAM MALL...VASHO MOS LUAJ ME ZJARR SE ZJARRI KA ME T'KALL JO NUK E LA TY PA T'MARR SE PER TY KAM MALL,.....4HERE.....VASHO MOS LUAJ ME ZJARR.

Edona Llalloshi - Mos Luaj Me Zjarr

pse po lun me zjarr mor djal , kur ndarja te vret, qdo fshehtesi tonen me tjeret ti po e flet.
Vetem ti je vetem ti per te gjitha fajtor,
vetem un tash ty mor djal te sjell me nje dore.
Mos luaj me zjarr,
se qafe sme hiqesh ,
mos luaj me zjarr se ti digjesh,
Ref;

ruaje fshehtesin mor djal e mos u be i marr,
dija hallin vetes e mos luaj me zjarr.
Pse po lun me zjarr mor djal,
kur ndarjate vret,
qdo fshehtesi tonen me tjeret ti po e flet,
Vetem ti je vetem ti , per te gjitha fajtor,
vetem un tash ty mor djal te sjell me nje dore,

Mos luaj me zjarr se qafe sme hiqesh,
mos luaj me zjarr se ti digjesh.

ref; 2x
Ruaje fshehtesin mor djal e mos u be i marr,
dija hallin vetes e mos luaj me zjarr.


teksteshqip.com © 2007 - 2017