Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Doçi & Adri Rogaqi - Zemren Nuk Ta Fali Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Kqyrni kqyrni
sa e mire
o po bon drit o
sikur ylle
2x
Se zemren nuk ta fali meniher

E mir e mir
e bardh e bardhe
tpaska nana
qik per malle
E mir e mir
e bardh e vyme
tpaska nana
qik mat mire

E mir e mir
e bardh e bardhe
mu mka nana qik
per malle
E mir e mir
e bardh e vyme
mu mka nana
qik mat mire

Kqyrni kqyrni
sa e mire
o po bon drit o
sikur ylle
2x
Se zemren nuk ta fali meniher

E lujma lujma
lujma doren
kur po lun ti
ja ki anen
E lum e lum
lum ajo nana
thot qfar qike
une bana
2x

Kqyrni kqyrni
sa e mire
o po bon drit o
sikur ylle
2x
Se zemren nuk ta fali meniher


Me buzqeshe prej se largu
me thua te du
ti me ben te jem i dehur
rakin pa e provu
2x

Me ka zan belaja
me ka zan sevdaja
qfar te bej mor
djal me ty
mendja don mem lan
per ty o mor xhan
i thej gotat
ni nga ni
2x


Me ty zemer
shum po ma don
kur jom keq
ti m'disponon
zani yt i mir i but
po don mendjen
me ma lujt
2x

Bon pa buk
e bon pa uj
po pa ty valla
spo muj
bon pa shpi
pa pasuri
po pa ty
sbon moj dashni
2x


Pse me rrin me
dur ne faqe
qka osht tut mundu
pse s'buzqesh moj manushaqe
kush ty tka idhnu
Ju afrova dhe e pyta
emrin si e ka
me ngadal ju kthy buzqeshja
o dadush dadushe me tha

Dada dada dada oj dadush
e ti ma bone
zemren prush
dada dada dada oj dadush
sikur un ste don kerkush
2x

Dashuro vash
se mjaft ke prit
dashuro vash
se tash je rrit
Un jam e re aman
e vogel shum
e nuk i di aman
o djal kto pun
2x

O ne ket bot
ka vasha shum
per cilen vash
po rrin pa gjum
o largo djal ti
nga sevdaja
mos mu afro
se t'zen belaja

Dashuro vash
se mjaft ke prit
dashuro vash
se tash je rrit
Un jam e re aman
e vogel shum
e nuk i di aman
o djal kto pun


Aida Doçi & Adri Rogaqi - Zemren Nuk Ta Fali
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Zemren Nuk Ta Fali".
3. Video është e këngës "Zemren Nuk Ta Fali", por nuk këndohet nga Aida Doçi & Adri Rogaqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Doçi:


Komente 0