Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aida Doçi - Nina Nana Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  2

Bismilah, Bismilah

Njanin vesh ezanin
tjetrin ikametin
çdo fëmijë që vjen
sjell bereqetin
nektari i zemrës
mjalti i shpisë
ska pritje ma t'bukur
se ardhja e fmisë

Pamje ma të bukur
ska në kët prani
kur n'prehnin e Nanës
vjen një fëmi
zani ma i bukur
melodia e jetës
zani i fëmijës
që del veç prej zemrës

reff:

Nina Nana o yll o han
bukur qesh bukur qan
Nina Nana sa gzim ka
kur t'përkund me bismilah

Lutja që hap qiellin
dhe mëshira zbret
është lutja e Nanës
për fmijën e vet
nektari i zemrës
mjalti i shpisë
ska pritje ma t'bukur
se ardhja e fmisë

Pamje ma të bukur
ska në kët prani
kur n'prehnin e Nanës
vjen një fëmi
zani ma i bukur
melodia e jetës
zani i fëmijës
që del veç prej zemrës

Reff:
Nina Nana o yll o han
bukur qesh bukur qan
Nina Nana sa gzim ka
kur t'përkund me bismilah


Ky tekst u dërgua nga LeartAida Doçi
Renditja: Top 200
Publikimi: 24/02/2023
Muzika: Fatmir Muja
Teksti: Fatmir Muja
Orkestrimi: Agon Neziri


Aida Doçi - Nina Nana
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Nina Nana".
3. Video është e këngës "Nina Nana", por nuk këndohet nga Aida Doçi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aida Doçi:


Komente 0