TEKSTESHQIP

Aida, Argjenda & Venesa Doçi
Muaji I Mëshirës
Lyrics

Djelli lind na pershendet
gjdo dit tokes i fal jet

Nuk jan ditet qe kalojn
Jemi ne qe qdo dit shkojm

Nese smundesh me bo mir
Mos bon keq se ke veshtir

Fjalt mat mira le ti themi
Se sot jemi neser sjemi

N'mujin e meshires na fal gjdo gjyna
Ti me mjafton mua i dashuri Allah
Vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
Ndoshta sjemi bashk nramazanin tjeter

Mos ja mbyll jetimit deren
Mos ja thaj jetes pranveren

Kush e vret nje zemer sot
Neser vet do te qaj me lot

Smund ta ndaj lutjen prej lotit
Kujtoj fjalt t'profetit t'zotit

Ma leht qaben rrafsh me ba
Se nje zemer t'pafaj me vra

N'mujin e meshires ma fal gjdo gjyna
ti me mjafton mua i dashuri Allah
vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
ndoshta sjemi bashk n'ramazanin tjeter

Nese ngjep dy lek i ke
Dhe per ket i lumter je

Dikush qe ka mbet pa ngran
Shum ka qa kur ti ka dhan

Aj qe jep pa permend kurr
T'bekume i ka ato dur

Siq kan than urtsit e vjetra
Me dhan njana pa e dit tjetra

N'mujin e meshires ma fal gjdo gjyna
ti me mjafton mua i dashuri Allah
vizitoj miq t'ri vizitoj miq t'vjeter
ndoshta sjemi bashk nramazanin tjeter.

DËRGOI:
Rryma muzikore:
Ilahi
Renditja:
Top 200