Më mbaj mend (për 1 muaj)

Hyrja është kryer me sukses!

Live Video Kërko Video Top 200

Alar Band - Ja Na Erdhi Viti I Ri  (Feat. Donald Lu)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  6

Komente

Asnjë Koment

28/12/2016

2016-12-28T09:16:22+00:00Ja na erdhi Viti i Ri,
Sa jemi i gëzuar,
Porsi unë dhe cdo fëmijë,
Pret per ta festuar.

Bora zbardhi tej për tej,
Fusha edhe male,
Viti i Ri do të na gjej,
Me këngë e me valle.

Bora zbardhi tej për tej,
Fusha edhe male,
Viti i Ri do të na gjej,
Me këngë e me valle.

E stolisa bredhin tim,
Me lodra me yje,
Era jashtë me tërbim,
Le të fryjë ndër pyje.

Plot dhurata përsëri
do më sjellë mua
Babagjysh i vitit t'ri
O sa fort te dua


Më Shumë Këngë Nga Alar Band:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet