TEKSTESHQIP

Alban Mehmeti
Bjondina
Lyrics

Te kam sy
shpirt te kam
nje dit me mlan vet
mu mlajn ment

je si loqk
zemer je
pash te madhin zot
ti mos me le

REF
moj bjondine moj bjondine
un ti puthsha buz e sy
toka e qielli le ta dine
se ky djal te don veq ty

moj bjondine moj bjondine
hyn ne valle me mu kce
e gjithmone na kan lakmie
o le ta din e jemja je.

Te kam gjan
tkam si rrush
sikur un
jo nuk te don askush
je si loqk
zemer je
pash te madhin zot
ti mos me le

Ref 2x

moj bjondine moj bjondine
un ti puthsha buz e sy
toka e qielli le ta dine
se ky djal te don veq ty

moj bjondine moj bjondine
hyn ne valle me mu kce
e gjithmone na kan lakmie
o le ta din e jemja je

DËRGOI:
INFO
Ky krijim muzikor bëhet i disponueshëm tek publiku i ilustruar me vlera artistike me një klip muzikor, i cili u publikua më 7 Mars 2014. Autor i melodisë dhe autor i tekstit është Ilir Berani, teksa autor i orkestrimit është Florent Boshnjaku.
Renditja:
Top 200