TEKSTESHQIP

Alban Mehmeti
Ta Du
Lyrics

Ref

Ta du, ta du ty zemren
Ta du, ta du ty synin
Ta du, ta du shikimin
Qysh pom kqyr po ma qet timin

Loqka pom thirr me pi, me pi
Se shprehet ma leht e dehur se per mu ka dashni
Shpirto mezi po pres ty met pa
Pak me pi e shume me u dasht
Te dy bashk qef me ba

Ta du, ta du ty zemren
Ta du, ta du ty synin
Ta du, ta du shikimin
Qysh pom kqyr po ma qet timin (2x)

Loqka ma sill me lut, un me lut
Diku larg, larg prej kejtve na te dy me u zhduk
Shpirto mezi po pres ty met pa
Pak me pi e shume me u dasht
Te du bashk qef me ba

Ta du, ta du ty zemren
Ta du, ta du ty synin
Ta du, ta du shikimin
Qysh pom kqyr po ma qet timin (2x)

Ta du, ta du
Ta du, ta du
Ta du, ta du shikimin qysh pom kqyr po ma qet timin

DËRGOI:
INFO
Kompozitori i këngës dhe arranzhues i muzikës është Granit Gashi, teksa kënga ka punuar si tekstshkrues Ghulo.