Official Video

Top 200

Alban Skënderaj & Miriam Cani - Ende Ka Shprese  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  124

Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

23/12/2010

2010-12-23T00:00:00

Më Shumë Nga

Miriam Cani

Këngë e albumit:

"Ende Ka Shprese"

Pjesëmarrëse në

Festivali i 49-të në RTSH


Lindje dhe perendim
Sa histori midis
Si perhere ne lundrim
Brigjeve te femijerise..

...Dhe era fryn nga çdo ane
S'mund ta ndalesh dot me dore
Le ta shtyj si e marre
Fatin tim te brishte si bore

Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.

Sa pikepyetje pa rend,
varur hapsirave blu
Pse te mbetem pa mend,
kur mendjen e kam diku.

Dhe era fryne si e marre
Frymen do ta ndal tek ti...

Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe ne bardh e zi,

Oh jo, nuk dua parajsen, por dua te shoh
Qe ende ka shprese, te buzeqesh
Ref

Ende ka shprese, ende ka jete
Dersa ka lote ne sy
Ende ka ndjenje, ende ka stine
Edhe neper stuhi, ende ka shprese.


Ky tekst u dërgua nga Leonora Sel...   AgNnNesssA   LeonnoraKartolina (2)

2019-04-13 17:10:09
Ende ka shpresë
Ende ka jetë
Dersa ka lotë në sy
Ende ka ndjenjë
Ende ka stinë
Edhe në bardh e zi
2018-07-17 19:56:59
Sa pikepyetje pa rend,
varur hapsirave blu
Pse te mbetem pa mend,
kur mendjen e kam diku.

Krijo Një Kartolinë

STORYMë Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:

Më Shumë...