A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Top 200

Alban Skënderaj - Drejt Suksesit  (Feat. Noizy)


Choose star rating

Rating:  4.9 / Votes cast:  139

Fans' Comments

2 🔥🔥

08/06/2018

2018-06-08T14:30:00

Featuring

Noizy

Song from the album:

"Epoka"
[Albani:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet në shkëmbim.
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim.
ndaj beso në punë, beso në djersë
Beso në ëndërr dhe në shpresë
Se asgjë s'te jepet falas
Që kur lind dhe dersa vdes

[Noizy:]
Me rëndësi është ta kesh një plan
dhe një qëllim,
zgjidhe një rrugë
me vetëbesim
Nëse gabon diku dije:
Ka vend për përmirësim
Mos lë asnjonin me t'thonë:
"s'mundesh", është thjesht mashtrim

Kush e dinte që do ishim ktu ku jemi sot
Kujt ja mori mendja
që do kishim fansa nëpër botë
Asgjë nuk është e sigurt,
e ardhmja kurrë nuk dihet
Por kurrë nuk do ndalem
me punë gjithçka arrihet

Thjesht po t'them mos u dorëzo
s'ka lidhje ça pune bo
Atë që bon, boje ma s'miri
dersa t'bohesh numër njo
Nuk është turp me provu,
turp është kur ti as nuk provon
Nuk ka lidhje prej ka nis,
lidhje ka se ku po shkon

Mbas shiut do dali dielli, oh
Mbas reve po fshihet qielli, uoh
K'shu që kurrë nuk do dorëzohem, oh uoh
Shpresa ime vdes e fundit

[Albani:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet në shkëmbim
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim
ndaj beso në punë, beso në djersë
Beso në ëndërr dhe në shpresë
Se asgjë s'te jepet falas
Që kur lind dhe dersa vdes

Shpresoj që ti je nga ata
që s'rri të presësh nga të tjerë
Duke qarë gjithë jetën,
duke vjellur vetëm vrerë
Shpresoj që reagon
pikërisht në vështirësi
Matesh me hapat e tu,
s'bie pre në xhelozi
Thuaje çdo ditë:
“Unë e bëj fatin tim!”
Thuaje çdo natë:
“Do ia dal se kam besim!”
Sepse ti beson
më shumë në vepra se në fjalë
Sepse ti e di
që asnjeri s'mund të të ndalë

[Noizy:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Se rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim

[Albani:]
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Madje dhe dashuria
Dhurohet në shkëmbim
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Dhe rruga drejt suksesit
Ka vetëm një drejtim
ndaj beso në punë, beso në djersë
Beso në ëndërr dhe në shpresë
Se asgjë s'te jepet falas
Që kur lind dhe dersa vdes


Lyrics submited by Kristian Selmanie-Cards (8)

2019-05-03 22:11:45
Beso në punë, beso në djersë
Beso në ëndërr dhe në shpresë
2018-08-26 09:48:51
Shpresoj që ti
je nga ata
që s'rri të presësh
nga të tjerët
2018-07-04 12:15:23
Sepse ti beson
më shumë në vepra se në fjalë
Sepse ti e di
që asnjeri s'mund të të ndalë
2018-06-23 23:32:42
Shpresa ime vdes e fundit
2018-06-10 20:07:42
Mbas shiut do dali dielli
Mbas reve po fshihet qielli
K'shu që kurrë
nuk do dorëzohem
Shpresa ime vdes e fundit!
U krijua nga gena 2018-06-10 19:56:43

Mos lë asnjonin
me t'thonë s'mundesh
është thjesht mashtrim
2018-06-10 19:44:24
Asgjë s'të jepet falas
Gjithçka e ka një çmim
Madje dhe dashuria
dhurohet në shkëmbim
U krijua nga Florida 2018-06-09 10:33:36
Thuaje çdo ditë:
“Unë e bëj fatin tim!”
Thuaje çdo natë:
“Do ia dal se kam besim!”

Add an e-Card

STORYmore...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2019