Më mbaj mend (për 1 muaj)

Alban Skënderaj - Iluzion (Feat. Mc Kresha)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.1 / Votuan:  10

Rri edhe pak, pak, pak
Ti rri e imja
Rri edhe pak, pak, pak
Sa t’më kaloj dhimbja
Duro të lutem edhe pak
Në krahët e mia
Ç’ka të kushton ty edhe pak
Të jesh e imja

E shoh, e kuptoj që s’ke më dashuri
Dhe pak, lermë dhe pak të bëj sikur s’e di
Se dhimbja dhemb shumë më shumë Dhemb si një plumb, dhemb kur vjen nga ti
Iluzioni mbetet e vetmja dozë anestezi

Një milion shenja i pata
I marri unë s’e nuhata
Zemër shpërthe si granata
Lot mos u ndal si shtrëngata
Jo, jo

Rri edhe pak, pak, pak
Ti rri e imja
Rri edhe pak, pak, pak
Sa t’më kaloj dhimbja
Duro të lutem edhe pak
Në krahët e mia
C’ka të kushton ty edhe pak
Të jesh e imja

Dashnija s’o vec mjaltë, ka dhe baltë
Shiu m’lag, pres mu nal, edhe sonte tapë
Jena kon n’qiellin e shtatë
Tash pe shoh veten tu ra
Sa shume fjalë janë thanë e mbajtë
Me dy t’majta s’kthehet në t’djathtë

Pa ty nata m’bohet javë, s’maj ma kalendar
Fajet me nji anë, mu detajet jon ka m’vrajnë
Pranë dritares tane kalimtar
Eci zbath, rrugë e gjatë, vij e bardhë
Dita zbardh, ti nuk je, unë t’pres me ardh

Një i marrë me litar, nji litër nër sjetull asnjiherë esull, i dehur elitar, monolog n’ditar
Ti kisha çu fjalt për zogjtë shtegtar, vizione n’shteg t’artë

Nji milion shenja i pata
Njëmij e nji puthje t’zjarrta
Zemra dhemb, mpihet shpatlla
Edhe ma thellë ngulet shpata

Rri edhe pak, pak, pak
Ti rri e imja
Rri edhe pak, pak, pak
Sa t’më kaloj dhimbja
Duro të lutem edhe pak
Në krahët e mia
C’ka të kushton ty edhe pak
Të jesh e imja


Ky tekst u dërgua nga  Albafi23Alban Skënderaj
Featuring: Mc Kresha
Renditja: Top 200
Publikimi: 10/03/2023
Muzika: Alban Skënderaj, Mc Kresha & Lorenc Aliaj (Avaxus)
Teksti: Alban Skënderaj & Mc Kresha
Produksioni: Lorenc Aliaj (Avaxus)
Directed By Ajola Xoxa
Script: Ajola Xoxa
Dop: Latif Hasolli
Editor: Redi Treni
Sculptures By Artists: Agim Rada, Ergys Krisiko & Henri Nimani
Actress: Ketrin Braho
1St Camera Assistant: Klajdi Xifaj
Executive Production: Edrin Koleka,
Gaffer: Alerd Karameti
Grip&Gear: Gjergji Mborja
Props And Production Assistants: Daniela Vuksani, Evi Gjoni, Xhevahir Hysa
Electrician: Gjergji Mborja
Styling: Valbona Karanxha & Stela Keta
Produksioni: Nilor Film & Kavag StudiosAlban Skënderaj - Iluzion
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Iluzion".
3. Video është e këngës "Iluzion", por nuk këndohet nga Alban Skënderaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Alban Skënderaj:


Komente 0