Audio

Albatrit Muqiqi - Pashë Dy Sytë  Lyrics


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

30/10/2019

2019-10-30T18:00:01

Muzika & Teksti:

Ilir Berani
Gezimet në jetë për mua ishin të rralla
e premtimet tua vetëm përralla
koha kot kalon se dhembja nuk treti
eee zemra s'e pranon realitetin
Sa herë ti ke dalë me tjetrin fshehur
krejt, krejt i kam dit
por vetëm kam heshtur
kam heshtur dhe kam shpresuar
se dhe ti një ditë do t'kesh ndryshuar

Pash dy sytë në ballë, dy syt në ballë
A e din sa kam duruar
A mendove vall se jam e marrë
E une kam qën i dashuruar,
Pash dy sytë ne ballë, dy sytë ne ballë
ça ke mendu kur me ke tradhtuar
A mendove vall se jam e marrë
e une kam qën i dashuruar
me njeriun e gabuar.

Gezimet në jetë për mua ishin të rralla
e premtimet tua vetëm përralla
koha kot kalon se dhembja nuk treti
eee zemra s'e pranon realitetin
Sa herë ti ke dalë me tjetrin fshehur
krejt, krejt i kam dit
por vetëm kam heshtur
kam heshtur dhe kam shpresuar
se dhe ti një ditë do t'kesh ndryshuar

Pash dy sytë në ballë, dy syt në ballë
A e din sa kam duruar
A mendove vall se jam e marrë
E une kam qën i dashuruar,
Pash dy sytë ne ballë, dy sytë ne ballë
ça ke mendu kur me ke tradhtuar
A mendove vall se jam e marrë
e une kam qën i dashuruar
me njeriun e gabuar.


Më Shumë Këngë Nga Albatrit Muqiqi:

Më Shumë...