Më mbaj mend (për 1 muaj)

Albulena Ukaj & Ismet Balaj - Mendjemadhe Lyrics

Nuk ka akoma asnjë votë


Je e mirë, je e mirë
Jam e mirë, jam e mirë

Mendja madhe don me t'myt
nuk po t'len çikë me i çel sytë
hyna n'kafe e ti dole
tri here t'fola, nji herë s'fole

E sa djali nëpër kafe
e sa kush më gjun me llafe
vdesin cunat prej maraku
o kur mi nin hallet sokaku.

Je e mirë por pak e vogël
as po t'bajn sytë dritë
afrohu pak afër meje
e sheh sa je rritë

Jam e mirë, jam e mirë
djal mos bon mahiiii
rrush i thartë kish pas thon dhelpra
kurrë s'ka mujt me u ngi.

Pse moj çike po ja bon vetit
kështu s'bon as çika mbretit
mendja madhe dhima s'ka
po t'bon kryt me t'prejk n'hava ee

Prej kuna't se ja kam onën
vet e kam babën dhe nonën
ti s'më vjen mua as te themra
ruju djal se po t'loshn zemra

Je e mirë por pak e vogël
as po t'bajn sytë dritë
afrohu pak afër meje
e sheh sa je rritë

Jam e mirë, jam e mirë
djal mos bon mahiiii
rrush i thartë kish pas thon dhelpra
kurrë s'ka mujt me u ngi.

Je e mirë por pak e vogël
as po t'bajn sytë dritë
afrohu pak afër meje
e sheh sa je rritë

Jam e mirë, jam e mirë
djal mos bon mahiiii
rrush i thartë kish pas thon dhelpra
kurrë s'ka mujt me u ngi.


Ky tekst u dërgua nga ColemiarAlbulena Ukaj & Ismet Balaj
Publikimi: 01/11/2022
Muzika: Ismet Balaj
Teksti: Ismet Balaj
Orkestrimi: Vedat Lushtaku


Albulena Ukaj & Ismet Balaj - Mendjemadhe
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Mendjemadhe".
3. Video është e këngës "Mendjemadhe", por nuk këndohet nga Albulena Ukaj & Ismet Balaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Albulena Ukaj:


Komente 0