Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aleksandër Gjoka - Kuturu
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kuturu".
3. Video është e këngës "Kuturu", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Aleksandër Gjoka - Kuturu Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  51

Muzika:

Pirro Çako

Këngë e albumit:

"Vjeshte Dimer '05"

Pjesëmarrëse në

Top Fest 1

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2003

Komente

Asnjë Koment

21/11/2003

2003-11-20T23:00:00+01:00Eci rrugëve kot, kuturù,
dhe s'di ku shkoj...
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
një bohem nuk e do.
Sa të desha, shpirt,
s'mund ta dish.
Të vodhën ty pabesisht,
me pije mbys dhimbjen pa fund.

Sa e lumtur je, unë s'e di,
me atë që jeton.
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
vetëm zemrën, jo!
Mbeti shkretë tani streha jonë,
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
si në muze... si një Xhokondë.

Ref.
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
unë Hënën si monedhë.
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
shiu si det mbi mua zbrazet,
as rrufetë s'më vrasin dot,
se ka një Zot...!

Eci rrugëve kot, mori fund,
ky fati im - kuturù.
Ty s'të kam tani dhe në shi,
pija po më shkund.
Se në dashuri, kur të dhemb,
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
Të desha, Xhokondë, ty... një bohemë....!

Muzika: Pirro Çako

Ky tekst u dërgua nga  BURIMAkordet:

Intro: ---------------
Gm Cm Gm Cm | Gm Cm
e|-------3------------3------------3-3--------3-------------|---------------|
B|-4---4---3----3-4-6--------3-4-6-----3----3---6-4-3-------|---------------|
G|---5------------------5-----------------------------5-----|--3------3-5---|
D|----------------------------------------------------------|-------5-------|
A|----------------------------------------------------------|---------------|
E|----------------------------------------------------------|---------------|Cm Gm
Eci rrugëve kot, kuturù,
Fm Gm
dhe s'di ku shkoj...
Cm Gm
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
Fm Gm
një bohem nuk e do.
Fm
Sa të desha, shpirt,
Bb
s'mund ta dish.
Cm Gm
Të vodhën ty pabesisht,
Fm Gm
me pije mbys dhimbjen pa fund.

Cm Gm
Sa e lumtur je, unë s'e di,
Fm Gm
me atë që jeton.
Cm Gm
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
Fm Gm
vetëm zemrën, jo!
Fm Bb
Mbeti shkretë tani streha jonë,
Cm Gm
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
Fm Gm Cm-Bb-Cm
si në muze... si një Xhokondë.


Ref.
Fm Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Fm Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo------ot...!


Cm Gm
Eci rrugëve kot, mori fund,
Fm Gm
ky fati im - kuturù.
Cm Gm
Ty s'të kam tani dhe në shi,
Fm Gm
pija po më shkund.
Fm Bb
Se në dashuri, kur të dhemb,
Cm Gm
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
Fm Gm Cm-Bb-Cm
Të desh, Xhokondë, ty... një bohem....!


Ref.
Fm Bb
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
Cm
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Fm Bb
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
Cm-Bb-Cm
unë Hënën si monedhë.
Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Solo: Akordet si ne Refren

Fm Bb
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
Cm
shiu si det mbi mua zbrazet,
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!
Fm Gm
as rrufetë s'më vrasin dot,
Cm-Bb-Cm
se ka një Zo-----ot...!


Perseritet Intro
Fade out...

6

Krijo Një Kartolinë

Të GjithaMë Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë