Më mbaj mend (për 1 muaj)

Aleksandër Gjoka - Dashurisë Së Shkuar Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  67Syt e tu i ndesha këtë natë,
tek eci vetëm në mërzi
Vallë a do më prisje prap
e me veten time ndjej çudi.

Koha pa ne mbeti e ngrrat,
unë i pafat në dashuri
Sa kujtime kthehen pas,
a më sjell ndërmëndje ti tani.

Ref:
Jo si harroj unë ata sy
që më ndiqnin në çdo çast,
e çdo moment,
skam harruar puthjet mjalt
dhe pse fshehur ne i lamë diku atje.

Hej të thërras e të mendoj,
ndaj të lutem
sot afrohu të takoj.
Ndonse vitet ikin shpejt,
përse na ndan.

Syt e tu i ndesha këtë natë
tek eci vetëm në mërzi.
Vallë a do më prisje prap
e me veten time ndjej çudi

Koha pa ne mbeti e ngrrat,
unë i pafat në dashuri
Sa kujtime kthehen pas,
a më sjell ndërmëndje ti tani.

Ref:
Jo si harroj une ata sy
që më ndiqnin në çdo çast,
e çdo moment,
skam harruar puthjet mjalt
dhe pse fshehur ne i lamë diku atje.

Hej të thërras e të mendoj,
ndaj të lutem
sot afrohu të takoj.
Ndonese vitet ikin shpejt,
përse na ndan.


Ky tekst u dërgua nga  Valentina


Akordet:

Part1

La-

Syt e tu i ndesha këtë natë

La- Re-

Tek eci vetëm në mërzi,

Sol

Vallë a do më flisje prap?

Mi+ La-

e me veten time ndjej qudi

Part2

La-

Koha pa ne mbeti e ngrrat...

La- Re+

Unë i pafat në dashuri

Sol

Sa kujtime kthehen pas,

Mi+ La+

a më sjell ndërmëndje ti tani

Ref:

Re- Sol

Jo’ si harroj unë ata sy

Do+

që më ndiqnin në çdo çast,

Fa+

e çdo moment,

Re- Mi+

Skam’ harruar puthje mjalt’

La-

dhe pse fshehur ne i lam diku atje’

Re- Sol

Hej’ të thërras e të mendoj

Do+

ndaj të lutem,

Fa+

sot afrohu të takoj

Re- Mi+

ndonëse’ vitet ikin shpejt’

La-

përse na ndan,Aleksandër Gjoka
Renditja: Top 200
Publikimi: 20/11/2008
Festivali: Kënga Magjike 2008
Muzika: Aleksandër Gjoka
Orkestrimi: Bledar Sejko
Tex: Eda Sejko


Aleksandër Gjoka - Dashurisë Së Shkuar
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Dashurisë Së Shkuar".
3. Video është e këngës "Dashurisë Së Shkuar", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:


Komente 0