Më mbaj mend (për 1 muaj)


Aleksandër Gjoka & Renis Gjoka - I Njejti Do Mbetem

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "I Njejti Do Mbetem".
3. Video është e këngës "I Njejti Do Mbetem", por nuk këndohet nga Aleksandër Gjoka & Renis Gjoka.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Aleksandër Gjoka & Renis Gjoka - I Njejti Do Mbetem  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  43

Muzika:

Aleksandër Gjoka

Muzika:

Renis Gjoka

Teksti:

Big Basta

Orkestrimi:

Gent Myftaraj

Këngë e albumit:

"The Best"

Pjesëmarrëse në

Kënga Magjike 2012

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Renis Gjoka

04/11/2012

2012-11-04T22:37:45+00:00Aleksander Gjoka -
Ne bot' ne jemi te perkohshem
ket' gje e di mir,
cdo dit' e mbushur "full emotion"
jo nuk ka rini.

Jetoj ne marrezine e Rock-ut,
me ngjall rini.
Marr forcen te pushtoj un boten,
Atdhe'narine.

Dhe jaa, i njejti do mbetem
ne cdo koh' mbijetoj,
Te fal energjin' e zemres,
nese ajo ty te mungon.

Ej-Ej ne jet' erdha vetem
Edhe i vetem do shkoj,
Eja ta djegim ne diellin,
Se jemi te gjith njesoj

Renis Gjoka -
Rreth meje qenie kan' krijuar,
pa sy e pa shpirt.
pa ngjyra eksperimentuar
nje mbinjeri.

Per pak u ndjeva i koduar,
me trup hibrid
Nuk jam robot i programuar
mos ji dhe ti.

Ref -
Dhe jaa, i njejti do mbetem
ne cdo koh' mbijetoj,
Te fal energjin' e zemres,
nese ajo ty te mungon.

Ej-Ej ne jet' erdha vetem
Edhe i vetem do shkoj,
Eja ta djegim ne diellin,
Se jemi te gjith njesoj.

Aleksander Gjoka -
Erdhi koha te bashkojm'
qe te gjithe forcen tone,
perjetsisht' cdo njeri ka ne dor'
Lart qe un e vec jetojm'
dhe ate e kthejme ne Rock
sepse ky planet, jo s'mjafton

Ref -
Dhe jaa, i njejti do mbetem
ne cdo koh' mbijetoj,
Te fal energjin' e zemres,
nese ajo ty te mungon.

Ej-Ej ne jet' erdha vetem
Edhe i vetem do shkoj,
Eja ta djegim ne diellin,
Se jemi te gjith njesoj...


Ky tekst u dërgua nga Qemal Çiftja
Më Shumë Këngë Nga Aleksandër Gjoka:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet