TEKSTESHQIP

Alma Bektashi
Zhgenjimi
Lyrics

I hidhur ky zhgenjim
Si kerkon te mbys femine
nuk ka pare ajo, jo ende drite
E ndjej si me leviz, jo vetem ketu ne trup
E ndjej te me leviz edhe ne shpirt

Ti po shkon
kur ajo vjen
Do te ndjekin pas dy syte e saj
Sonte nuk qesh dot, nuk mundem dot te qaj
por ndjej se dicka ta thote

Sa te besoja
por s'di se si
me dukesh tani...
Me i frikshem se vdekja
Se ajo vjen dhe jeten ta rremben
e ti e mohon
Besoja se me doje
a e degjon?...
Tani trokiti urrejtja
Ti s'e meriton kengen e jetes
te foshnjes kur te qaj
O turp i mohimit te saj