Më mbaj mend (për 1 muaj)

Altin Sulku - Kenge Per Elez Isufin Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.2 / Votuan:  47

Elez Isufi arusha e malit
Hej fort po e vret o asqerin e kralit
Hej fort po e vret e o po ben o kerdin-e
o neper brigjet e drinit te zi-e
bini mor trajma bini 2x
burrat e dibres e kane lidhun besen
Hej per vatan o nuk tuten se vdesin
hej n'ate stamboll o paska shkue fjala

hej ka nant vjet po luftojm o me krajla
bini mor trajma bini 2x

hej kur vikati o qaj Isuf Xhelili
hej bante patllakja si goje o bilbili
Isuf Xhelili na paska thane
ene ksaj dibres tia lajm o ni nam-e
bini mor trajma bini 2x

Elez Isufi ky burr i shqiperise
prijes i dibres e i tane o malsis-e
ne fusha te lures e ne maje t'korabit

e nxiu venin me shapkat e serbit
bini mor trajma bini 2x


Ky tekst u dërgua nga PatokuAltin Sulku
Publikimi: 08/12/2007
Orkestrimi: Genti Lako


Altin Sulku - Kenge Per Elez Isufin
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kenge Per Elez Isufin".
3. Video është e këngës "Kenge Per Elez Isufin", por nuk këndohet nga Altin Sulku.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Altin Sulku:


Komente 0