TEKSTESHQIP

Altin Sulku
Pse U Ndame
Lyrics

Fotografit e tua, i kam ne sirtar
sa her mer malli un i hap per ti parë
Aroma jote eshte akoma neper shtepi
edhe pse ike, ti je aty.

REF.:
Ani N’dasht per dashnin po qaj
Nuk e di nga ne kush beri faj
Cfare ka ngel te un jan vec trishtime
Ti ja more ajkën dashnis
e mua m’le n’kujtime
E pranoj per Dashnin po Qaj
Nuk e di nga ne Kush beri Faj
Cfare ka ngel te un jan vec Trishtime
Ti ja more Ajkën Dashnis
e mua m’le n’Kujtime.

Emri yt tatuazh ne zemren time
ku ka dashni pa fjal e pa gabime
dhe pse sot me dike tjeter
shtratin e ndan
me fal qe ende ty te dua si i marrë.

REF.:
Ani N’dasht per dashnin po qaj
Nuk e di nga ne kush beri faj
Cfare ka ngel te un jan vec trishtime
Ti ja more ajkën dashnis
e mua m’le n’kujtime
E pranoj per Dashnin po Qaj
Nuk e di nga ne Kush beri Faj
Cfare ka ngel te un jan vec Trishtime
Ti ja more Ajkën Dashnis
e mua m’le n’Kujtime.
INFO
Për tu parë edhe përtej tingujve, ky krijim muzikor u finalizua tek publiku i përpunuar nga ana vizuale me videoklip muzikor, produksionin e të cilit e krijoi EGO Films. Videoklipi u publikua më 30 Janar 2019. Autor i muzikës është vetë artisti, teksti u mor përsipër nga Altin Sulku & 52oni, ndërsa orkestrues i këngës rezulton të jetë Marenglen Boja.