Më mbaj mend (për 1 muaj)

Andi Shkoza - Te Porta E Gjimnazit Te Prisja Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.7 / Votuan:  18

Luan luan me mua
Luan ti me ndjenjat e tua
kujton se je akoma femije
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti

Tek porta e gjimnazit une prisja
mesimin vajza te mbaronte
castet minutat kalonin
por zilja jo s'po tringellonte

Tek porta e gjimnazit une prisja
mesimin vajza te mbaronte
castet minutat kalonin
por zilja jo s'po tringellonte

Por ja se fundi c'u degjua
sa fort me rrahu zemra mua per ate
Por ja se fundi c'u degjua
sa fort me rrahu zemra mua per ate

Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti

Dhe nga shoqet kur u ndave
tu afrova me ngadale
lehtas une doren ta preka
belbezove dy-tri fjale

Dhe nga shoqet kur u ndave
tu afrova me ngadale
lehtas une doren ta preka
belbezove dy-tri fjale

Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate
Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate

Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti

Po te pyes per here te fundit
ne me do apo s'me do
me mire me vra me doren tende
se sa te me thuash jo

Po te pyes per here te fundit
ne me do apo s'me do
me mire me vra me doren tende
se sa te me thuash jo

Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate
Por syt e saj sa shpejt lotuan
sa fort me rrahu zemra mua per ate

Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti
Luan luan me mua (luan)
Luan ti me ndjenjat e tua (e tua)
kujton se je akoma femije
(e vogel ti nuk je)
oo Elda ti


Ky tekst u dërgua nga JuliAndi Shkoza
Publikimi: 16/06/2009
Teksti: Armand Trebicka
Orkestrimi: Alban Furtuna


Andi Shkoza - Te Porta E Gjimnazit Te Prisja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Porta E Gjimnazit Te Prisja".
3. Video është e këngës "Te Porta E Gjimnazit Te Prisja", por nuk këndohet nga Andi Shkoza.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Andi Shkoza:


Komente 0