Më mbaj mend (për 1 muaj)


Kjo këngë nuk ka videoklip.

Andos - Addiction
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Addiction".
3. Video është e këngës "Addiction", por nuk këndohet nga Andos.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Andos - Addiction  (Feat. Eugent Bushpepa)  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Komente

Asnjë Koment

25/02/2012

2012-02-25T15:52:06+00:00


Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "Addiction" kënduar nga Andos.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.Dërgo Tekstin


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

Kanye West - Addiction

[Chorus]
[Kanye (Female Voice)]

Why everything that's supposed to bad make me feel so good?
Everything they told me not to is exactly what I would
Man I tried to stop man I tried the best I could
But (You make me smile)

What's your addiction? Is it money? Is it girls? Is it weed?
I've been afflicted by not one, not two, but all three
She's got the same thing, about me, but more, about us
She's coming over, so I guess, that means, I'm on drugs
Just let me peek now, I mean damn, I'm so curious
She's got a lover, so the lies, and the lust, is a rush
Time's of the essence, I need, you to be, spontaneous
Roll up the doge, henney and ca-ca-ca-cola, then I'm co coming over
Cuz its ne-never over

[Chorus]
[Kanye (Female Voice)]

Why everything that's supposed to bad make me feel so good
Everything they told me not to is exactly what I would
Man I tried to stop man I tried the best I could
But (You make me smile)

I see the emotion in your eyes, that you, try not to show
We get the closest when you high, or you drunk, or you blow
So I pour the potion, so we could both get high, as we could go
Then I'll get the lotion, and do something to me, when your thighs is exposed
There's no turning back now, I mean I don't mean to impose
Not now but right now, I need you to undress, and then pose
I'm into that now, catch a vibe, when the doors, get closed
Roll up the doge, henney and ca-ca-ca-cola, and I keep co coming over
Cuz its ne-never over

[Chorus]
[Female Voice (Female Voice)]

Why everything that's supposed to bad make me feel so good
Everything they told me not to is exactly what I would
Man I tried to stop man I tried the best I could
But... (You Make Me Smile)

(You make me smile with my heart)

[INSTRUMENTAL]

[Chorus]
[Kanye (Female Voice)]

Why everything that's supposed to bad make me feel so good
Everything they told me not to is exactly what I would
Man I tried to stop man I tried the best I could
But... (You make me smile, With my heart)

I just wanted to ask you
Just wanted to um
Let how would I put this uhh
Let's say all your friends
Remember the one
You said if you ever she would be the one
Ok, Ok, Ok (You make me smile with my heart)
I was thinking, hypothetically
I mean don't take this seriously
Don't take me: I mean just
Uhh not credibly
I'm feeling incredibly
I mean let's see
Just maybe
I mean you, her, and me(You make me smile with my heart)
Maybe, Baby, Baby
You know I was just kidding
Unless you gon' do it

(You make me smile...)

Dope (US) - Addiction

Round and round, You're turning me inside out.
You're burning me down, down, down.
You're spilling me to the ground.
(You're killing me)

This ain't no one night stand.
I wanna do it again!

She's like cocaine, heroin, alcohol, vicadin.
She's my addicion. (my addiction)
She's cocaine, heroin, alcohol, vicadin.
She's my addiction, (my addiction)

Upside down!
You're taking me underground
Your breaking me down, down, down.
You're tearing me inside out.
You burry me.

This ain't no one night stand.
I gotta do it again and again!

She's like cocaine, heroin, alcohol, vicadin.
She's my addicion. (my addiction)
She's cocaine, heroin, alcohol, vicadin.
She's my addiction, (my addiction)
You're my addiction!

She's like cocaine, herion, alcohol, and vicadin.
She's my addcition.
She's like cocaine, herion, alcohol, and vicadin
You're my addiction.
Më Shumë Këngë Nga Andos:


Komente mbi këtë këngë