TEKSTESHQIP

Anduel Kovaçi
Malli
Lyrics

M'more ti me vete,
N'copat e ksaj zemre qe jan thy, po pres mu kthy.
Veten e kam humb nga gjithcka du, s'mundem mos me vujt per syt e tu.

Naten duket e gjat kur ty nuk te kam prane
Une cdo dite po tretem duke t'prit me ardh.

Ref:
Apo vjen se m'myti malli, shpirtin e kam n'pik te hallit,
A po vjen, po du me t pa.
A po vjen po t'pret dhe hana i kam fol per syt e tu.
Veq zoti e din sa kam duru.

Betohem ne zot,
Malli po me mbyt pa ty mu sot, ndihem i dobt
Veten e kam humb nga gjithcka du,
S'mundem mos me vujt per syt e tu.

Ref:
Apo vjen se m'myti malli,
Shpirtin e kam n'pik te hallit,
Apo vjen se du me t'pa Apo vjen po t'pret dhe hana i kam fol per syt e tu,
Veq zoti e din sa kam duru.