Andy Gramm
Andy Gramm
Andy Gramm
 • Emri i Vërtetë:
 • Andi Gramo:
 • Vendlindja:
 •  Shqipëri
 • Jeton dhe vepron në :
 • Shqipëri Shqipëri
 • Mosha:
 • 43 Vjeç
 • Ditëlindja:
 • 21 Prill 1979
 • Shenja e Horoskopit:
 • ♉ Demi
{{ risposta }}
Mesatarja:  {{ nStars }} / Votuan:  {{ nVotes }}


Këndon kryesisht: dance
Andy Gramm është autor këngësh dhe dj i njohur. SHQIP:
Lindur në një qytet të vogël të një vendi të vogël, ka qenë një rrugë e gjatë dhe e vështirë për t'u ndjekur për Andy Gramm. Por pasioni i tij për muzikën dhe talentin ka mbizotëruar! Ai është sot një nga Dj më të njohura në vendin e tij dhe një figurë shumë e njohur në Median. I lindur në vitin 1979 në Shqipëri, emigroi në Itali vetëm kur ishte 16 vjeç. Andy Grammi filloi kështu një rrugë shumë të gjatë në skenën elektronike.

ENGLISH:
Born in a small city of a small country, it’s been a long and hard path to follow for Andy Gramm. But his passion for the music and the talent has prevailed! He is today one of the most well known Dj’s in his country and a very well known figure in theMEDIA. Born in 1979 in Albania, he emigrated to Italy when only 16 years old. Andy Gramm started so a very long way in the electronic scene.

» Dërgo Korrigjime »

» Tekstet e Këngëve »
Lajme Showbiz:

Më shumë artikuj nga Andy Gramm »

Komente 0