Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ani Çuedari - Rijam  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Orkestrimi:

Klodian Qafoku

Teksti:

Dr. Flori

Pjesëmarrëse në

Top Fest 6

Komente

Asnjë Koment

10/05/2009

2009-05-09T23:00:00+00:00Pa fjale, nje mesazh une ta kam shkruar
I badhe, sfondi yt i pazbuluar
Per ty kam nje roman te perfunduar
Por k’te cast, une s’kam fjale, zemra u ndal
Rilind e rifilloj nje ndjenje
Nga pergjumja me rizgjon

REF Rijetoj nga momentet qe me fale ti
E rizgjoj brenda zemres fjalen dashuri
Rifillon dit’ e re
Ku marr kuptim tani
Rifilloj te ndjej rrahjet
Qe me fale ti

Sa larg, me duket koha e trishtuar
Harruar, nga ty jam un’ e plotesuar
Per ty kam 1000 caste per t’jetuar
Zemra ndal, te kam prane
Un’ rijam
Rilind e rifilloj, nje ndjenje
Nga pergjumja me rizgjon

REF 2x

Fillon dita me oret e tua
Dhe vjen mbremja me nje te dua
Une rilinda, kasha harruar
Jam, une rijam

REF


Më Shumë Këngë Nga Ani Çuedari:


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet