TEKSTESHQIP

Anjeza Branka
Bejbi/baby
Lyrics

Baby, kthehu ti edhe nje her, me fal
cdo njeri gabon ne jet po nuk kam faj

Kthehu kthehu prap me rri

Baby, ishte dimer kur ti erdhe e kujtoj
si u tret kjo dashuri se kuptoj

Dhe me veten une po flas dhe rri

Eja te me shfaqesh edhe nje her te perqafoj

Zemra ngrihu qe ateher kur ike ti

Ref:
Per ty nje lot akoma me ka mbetur
per syt e mij ende ai sesht tretur
e mbaj une lotin si kristal te fshehur
dua endrren ta zgjoj.

Baby, endrat shuajn ne mengjes harroj
por kalova nga nje rrug kur te kujtoj

Thell u humba ne kujtime

Baby, jam e lodhur nga gabimet me kupto
ndaj e pres un ardhjen tende me mungon

Ndaj te lutem ty me fal kte her

Flija por tani ne gjum nuk jam dhe endrat shkojn

Dhe me ty te humbur gjithmon te rrijm

Ref:
Per ty nje lot akoma me ka mbetur
per syt e mij ende ai sesht tretur
e mbaj une lotin si kristal te fshehur
dua endrren ta zgjoj.

Na na na na na na na

DËRGOI:
INFO
Autor i melodisë dhe orkestrues i këngës është Gramoz Kozeli, teksa për këtë këngë ka punuar tekstin Gjergj Jorgaqi.