TEKSTESHQIP

Anxhela Hamati
Luje Aman
Lyrics

Jemi mbledhur sonte dhe po defrejme
nje dolli per shpirtin le ta ngrejme
mbushi gotat plot as nje bosh mos lej
me fund per dashnine le ta kthejme

E kthej kthej aman ktheje aman me fund xhan
e luje luje aman luje aman o xhan

Ref:2 here
Se mi lujte ment aman
Se me gjujte n'zemert bam
Shpirti vetem ty te ka
se kam ran sevda

Ti ma vodhe zemren si asnje me pare
Mi kepute telat si i marre
Do ta kaloj jeten un vetem me ty
Nje unaze ne gisht per te dy

E ktheje ktheje aman ktheje aman me fund xhan
E luje luje aman luje aman o xhan

Ref:2here
Se mi lujte ment aman
Se gjujte n'zemert bam
Shpirti vetem ty te kam se kam ran

Ref:2here
Se mi lujte ment aman
se me gjujte n'zemer bam
Shpirti vetme ty te kam
se kam ran sevda
INFO
Një klip mund të mos jetë hit, por një hit duhet të ketë një klip. Është ky një ligj i pashkruar në showbizin tonë, ndaj ky produkt muzikor ka ardhur tek shikuesit i punuar nga ana vizuale me videoklip muzikor, për të cilin është përkujdesur MAX Production. Ky videoklip u publikua me datë 22 Mars 2020. Për muzikën dhe për okestracionin është kujdesur De Vox, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga Rozana Radi.