TEKSTESHQIP

Anxhela Peristeri
Ishe Mbret
Lyrics

Zemra ime mbushur me kujtime,
sonte eci vetem neper shi,
ne shpirt me mbeti djalo vetem malli
mekati edhe shalli yt i zi.

Vuaj se gabova bera faj,
te te them se faj nuk kam
nese eshte gabim qe te besova
sot te them e jotja me nuk jam.

E humba pas teje gjith rinin
e lendove thelle ti shpirtin tim
shko tani ti me dhe zhgenjim
ishe mbret ne gjum,
por jo ne zgjim.

Ref':
Ishe mbret ne boten time
dashuria ish pikture
trupi im ishte korniza,
mbeti nje grafike ne mur.

Ref:
Buzet jane venitur
ska me puthje si atehere
sonte shiu qe mi lagu
do te me sjell mbreter te tjere.

Huuuu...

Zemra ime mbushur me kujtime,
sonte endem vetem neper shi,
ne shpirt me mbeti djalo vetem malli
mekati edhe shalli yt i zi.

Vuaj se gabova bera faj,
te te them se faj nuk kam
nese eshte gabim qe te besova
sot te them e jotja me nuk jam.

E humba pas teje gjith rinin
e lendove thelle ti shpirtin tim
shko tani ti me dhe zhgenjim
ishe mbret ne gjum,
por jo ne zgjim.

Ref':
Ishe mbret ne boten time
dashuria ish pikture
trupi im ishte korniza,
mbeti nje grafike ne mur.(ref.2x)

E verteta eshte e hidhur
S'me shikon dot me ne sy,
ti per mua je i vdekur
vuaje ti sot per te dy.

DËRGOI: