TEKSTESHQIP

Anxhelo Koci
Habibi
Lyrics

REF. 2x:
Habibi amale, habibi amale
ma le zemrën tënde ta kem
s'do e lëndoj asnjëherë

Uh baby,
zemra jeme je veç ti
me dasht tjetër unë jo s'di
Ama se tu m'bo kaj

and you know that
pa ty une s'e kam t'leht
edhe ti pa mu njejt
je tu u nal

2x
Hey my lova
Larg teje e provova
o sa keq unë u bona
ja ku jam unë ktu prap

REF. 2x:
Habibi amale, habibi amale
ma le zemrën tënde ta kem
s'do e lëndoj asnjëherë

Uh baby,
Pes minuta ti lermi
Dhe një herë du me t'ni
Du me t'fitu prapë

You know that,
Une e di pse ke nejt vetë
Tan ktë kohë ti po m'pret
S'mujna me ty larg

REF. 2X
Hey, my lova
Larg teje e provova
U sa keq unë u bona
Ja ku jam unë ktu prapë

REF. 2x:
Habibi amale, habibi amale
ma le zemrën tënde ta kem
s'do e lëndoj asnjëherë

DËRGOI:
INFO
Më datë 21 Shtator 2018, Anxhelo Koci publikon videoklipin "Habibi". Muzika e këngës u punua nga vetë Anxhelo Koci, teksti u shkrua nga Endrit Mumajesi, ndërsa për orkestrimin u kujdes Alsked Rrenja. Videoklipi u prodhua nga EGO Films.
Renditja:
Top 200