Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arbër Arapi - Në Fund Të Botës Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Ti je, një ëndërr që s'më ndahet,
sa herë errësira zbret në dhomë.
Je ti ajo, që më rishfaqesh,
Mëngjesin tjetër prapë në dhomë.

Trokitje e parë në portën time,
je ti ajo që më rizgjon.
Nën avuj xhamash ti le buzët
dhe sa vjen dielli m'i largon.

Ti hesht dhe zemra po më ndalet,
verbuar jam nga dielli jot.
Mbi gjunjët e tu dhe hëna falet,
në sytë e tu tretet kjo botë.

"Të dua" të thërras në fund të botës
"Të dua" po të them a më dëgjon.
"Të dua" sa ky shpirt t'i dua lotët
"Të dua" do t'jem me ty gjithmonë.

"Të dua" të thërras në fund të botës
"Të dua" po të them a më dëgjon.
"Të dua" sa ky shpirt t'i dua lotët
"Të dua" do t'jem me ty gjithmonë.

Si engjëll vjen në shtrat më futesh,
gjithë bota zbret në dhomën tonë.
Kjo natë me hënë e gjitha zhytet,
mbi buzë, mbi flokë, mbi trupat tanë...

Ti hesht dhe zemra po më ndalet,
verbuar jam nga dielli jot.
Mbi gjunjët e tu dhe hëna falet,
në sytë e tu tretet kjo botë.

"Të dua" të thërras në fund të botës
"Të dua" po të them a më dëgjon.
"Të dua" sa ky shpirt t'i dua lotët
"Të dua" do t'jem me ty gjithmonë.

"Të dua" të thërras në fund të botës
"Të dua" po të them a më dëgjon.
"Të dua" sa ky shpirt t'i dua lotët
"Të dua" do t'jem me ty gjithmonë.

Përgjithmonë... ... Me ty... ...

"Të dua" të thërras në fund të botës
"Të dua" po të them a më dëgjon.
"Të dua" sa ky shpirt t'i dua lotët
"Të dua" do t'jem me ty gjithmonë.

"Të dua" të thërras në fund të botës
"Të dua" po të them a më dëgjon.
"Të dua" sa ky shpirt t'i dua lotët

"Të dua" përgjithmonë... ...Përgjithmonë.


Ky tekst u dërgua nga BAADKID

Arbër Arapi - Në Fund Të Botës
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Në Fund Të Botës".
3. Video është e këngës "Në Fund Të Botës", por nuk këndohet nga Arbër Arapi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Arbër Arapi:


Komente 0