A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Official Video

Video Link

Ardit Çuni & Lori - Dashni


Choose star rating

Rating:  5 / Votes cast:  11

Fans' Comments

No Comments 🔥🔥

17/07/2018

2018-07-17T17:03:53

See Also

Lori

Lyrics:

2 Step

Music & Arrangement:

Marsel GungaSorry, this song lyrics is not yet available "Dashni" sung by Ardit Çuni & Lori.
Your help will be much appreciated, if you may add the lyrics to "Dashni".
The music video from Ardit Çuni & Lori attached to this song, will help you with the lyrics. Thanks for your time.


Add Lyrics


Here are some songs with the same title and we wish that at least one of these contains the lyrics you are looking for:

Sinan Vllasaliu - Dashni

çdo dit jet e diskutimit
loti e hidhrimi
Më mungon fjala ku je
A dalim? A shihemi?
E them të vërtetën
të dua më shumë se vetën
Besoje të vërtetën
të dua ma shumë se veten

REF.:
Dashnija jem, lutja jem
Me u bashku zemra po dhem
Dashnija jem mbaje mend
Je tu u bo smundja jem

çdo dit po më humb durimi
shpresa e rikthimit
Më mungon fjala ku je
A dalim? A shihemi?
E them të vërtetën
të dua më shumë se vetën
Besoje të vërtetën
të dua ma shumë se veten

REF.:
Dashnija jem, lutja jem
Me u bashku zemra po dhem
Dashnija jem mbaje mend
Je tu u bo smundja jem

Xhenty - Dashni

VERSE 1:

TY TDU ME SHUM SE PAREN
NGADO QE SHKON TNDJEK SI I MARR YEH
PER MU JE E VETMJA VAJZ QE
NJEKOHESISHT TRUNIN EDHE ZEMREN MA KE MARR

A SE BESON QE PER MU JE E SHTRENJT
MJAFTON ME DAL JASHT EDHE PYT KREJT
ATO E DIN SE E KUJT TI JE
SA SHUM TDU DO E SHKRUJ DHE NE QIELL

HAJDE KAPMA DOREN SHKOJM N’MREKULLIT E BOTES
ATO QE KE ONDERR UN TI JAP N’PLLOM T’DORES
KREJT C’KA IMAGJINON DO TA MUNDSOJ UN SOT
KURR NUK DO PENDOHESH PER ZGJEDHJEN QE KE BO GOC

HAJDE KAPMA DOREN DHE PERJETOJM ONDRRAT
ZERI JOT I EMBEL MA BON MISHIN KOKRRA
DUA TE PERQAFOJ SOT E PERGJITHMON
KURR MOS TA HARROSH SE SJE VETEM NE KET BOT

CHORUS :

DASHNIA NRRADH TPAR E PER TJERAT SMA NI
SNA INTERESOJN KTO SNA INTERESOJN KTO
ME KOH E KAN HUMB SENSIN E FJALES DASHNI
PO UN HALA TDU TY GOC UN HALA TDU TY GOC

VERSE 2:

JEPMA 1 BUZQESHJE TI MJEP FORC SI KREATINA
DOREN MA SHTRENGON MBUSHEM FORT NGA KENAQSIA
DOT SI IMAGJINON NDJENJAT E MIA
HAPE ZEMREN TIME EDHE HAPI SYT MIR

EMRI JOT SESHT I SHKRUJT POR ESHT VULOS MIR
QE KURR N’JET MOS T’KET TJETER DASHNI
TI TJESH E VETMJA PER SYT E MI
TJERA KALOJN PLOT POR UN SYT I MBAJ TE TI

A E DIN SE SI I MARR TDU
ZEMER DU ME ARDH E DIKU DU ME TCU
DHE PSE DASHNIS TI NUK JA THU
SE JAM I PARI PER TY TI E FUNIT PER MU

NAMA NAMA DOREN TU TREGOJM SI FUNKSIONOJM NA
INAT PO KAN SHUM KUR E DIN QE SHKOJM NA
SHOFIM NJONI TJETRIN NUK SHOFIM SE CA THOT BOTA
SECILI KA JETEN E VET NA KEMI TONEN

AUTRO :

DERI N’FUND T’JETES KAM ME T’DASHT SHUM
S’MENDOJ PER TJETER TI KE LON VUL
TI THYVE TABUT QE I KISHA N’TRU
I PARI PER TY TI E FUNDIT PER MU

Nore - Dashni

Tregom se sa mke dasht
Tregom se sa mke dasht
Tregom pse sjem mo bashk
Un ty tkom dashte

Jom munu met harru
Po spo muj mu largu
Ti se din qka kom bo per met majt edhe sa un kom kajt per gjdo fjal qe mke than

I‘ve been fighting for you way too long
Now u see that i‘m moving on
Edhe sa jom munu met harru po mendimet e mija kur skan ndryshu

Feels like I‘m losing a game
Cause i cant make you stay
But i know u want me
Cause i know you cause i know you

Tregom se sa mke dasht
Tregom se sa mke dasht
Tregom pse sjem mo bashk
Un ty tkom dashte
Tregom se sa mke dasht
Tregom se sa mke dasht
Tregom pse sjem mo bashk
Un ty tkom dashte

Me mujt kohen kthy
Kur stkisha fol ty
Sdu met lon mo ngat
e me afru nuk ja vlen
Kur dashni mo nuk kem
Ki mem lyp dit e nat

Sa shum malli merr
Per pak dashni
Qe ma ke dhan
E ty hala sta nin jo hala sta nin
Qe vet mke lan
more...
Kjo faqe përdor cookies vetëm për reklama dhe statistika. Kjo faqe nuk mbledh, nuk përdor dhe nuk shpërndan të dhënat tuaja. Kompanitë e palëve të treta që përdorin cookies janë: Google, Taboola dhe MGID.
Më shumë info  
teksteshqip.com © 2007 - 2018