TEKSTESHQIP

Ardit Çuni & Lori
Dashni
Lyrics

[Arditi:]
E doja, oh
S'ja kam thën asaj
Me dyshu, jo s'ja faj
Vetes ia lejoja
Ajo me lujt me mu kur menon se s'po du

[Bashkë:]
Sa herë t'kam thën unë falëm ti,
falëm ti, falëm pak dashni
Sa herë t'kam thën unë lene ti,
lene ti, lene xhelozinë
Sa herë t'kam thën unë falëm ti,
falëm ti, falëm pak dashni
Si unë nuk ka me dasht,
asnjë nuk ka me dasht

Mos bon hajgare, hajgare dashni
Se shpirtin ta kam dhën
E fali jetën dhe jetën për ty
Se jo pa ty nuk bon

[Lori:]
Menoja, oh
Veç unë e di se sa sa për ty kam dhën
Jo, jo s'e besoja, oh
Se je ti dashni, për mu ishe bo

[Bashkë:]
Sa herë t'kam thën unë falëm ti,
falëm ti, falëm pak dashni
Sa herë t'kam thën unë lene ti,
lene ti, lene xhelozinë
Sa herë t'kam thën unë falëm ti,
falëm ti, falëm pak dashni
Si unë nuk ka me dasht,
asnjë nuk ka me dasht

Mos bon hajgare, hajgare dashni
Se shpirtin ta kam dhën
E fali jetën dhe jetën për ty
Se jo pa ty nuk bon
2x

DËRGOI:
INFO
Ka material edhe për videotekën shqiptare, sepse projekti muzikor u finalizua tek artdhashësit i ilustruar në spektrin vizual me videoklip muzikor, i cili u publikua me datë 17 Korrik 2018. Melodinë dhe okestracionin e punoi Marsel Gunga, teksa këngës i janë përshtatur vargjet nga 2 Step.
Rryma muzikore:
Pop
Renditja:
Top 200