Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Çmenduri Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  19

Perenduar, fundosem me diellin
dritheruar, nga prekja - magji
ne parajse u gjenda papritur
parajsa ime - ti!

enderroja nje bote pa mekate
i perhumbur ne puthje pa fund
erresira, tundimet e saj
i çonte, s'di se ku...

çmenduri e shpirtit tim
çmenduria ime e perjetshme
ku jeton, s'e di
me stuhi e paqe brenda meje
kudo te shkosh ne pafundesi, jam ti...

çmenduri e fatit tim
çmenduria ime e perjetshme
ku jeton, s'e di
po kam zjarrin tend une brenda vetes
dhe kur te vdes une prape jetoj tek ti

parfumuar me kripen e detit
i praruar nga drita hyjnish
mblidhen engjejt, çuditur mbi supe
mbi supe engjell - ti

dashurova, pa dashur njeri
i penduar, si kurre tani
jeta ime, ti falmi fajet
falmi fajet, jam njeri
njeri...
Ardit Gjebrea
Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Ardit Gjebrea
Teksti: Ardit Gjebrea
Orkestrimi: Gazebo


Ardit Gjebrea - Çmenduri
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Çmenduri".
3. Video është e këngës "Çmenduri", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0