Më mbaj mend (për 1 muaj)

Ardit Gjebrea - Eja (Feat. Grupi Jon)  Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  38Kembezbathur ullinjte,
brigjeve vetmojne,
Asnje fjale, asnje lajm,
vec zogj qe vijne e shkojne.
Vajze e valeve qe prêt…

Kembezbathur ullinjte brigjeve vetmojne,
Asnje lajm, asnje fjale,
Vec zogj qe vijne e shkojne…
Ku je, ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret…

Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin,
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin eja,
Eja dhe perpije detin
Kemi lindur, bashke do vdesim….
Ooooooo……….

Vajze e valeve prêt dhe era flet me detin
Permbi zallin e shkrete
Ne heshtje yjet heshtin…
Ku je, ku je, o enderr e merguar,
Malli po prêt dhe loti u tret….
Eja me diellin, eja,
Eja dhe perpije detin
Mere boten, falma qiellin,
Eja me diellin, eja
Eja dhe perpije detin,
Kemi lindur, bashke do vdesim…
Oooooo……Akordet:

Intro : Dm


Dm
Kembezbathur ullijnte

Brigjeve vetmojne

Asnje lajm, asnje fjale

Vec zogj qe vijne e shkojne (Vajza e valave pret)

Dm
Kembezbathur ullijnte

Brigjeve vetmojne

Asnje lajm, asnje fjale
C
Vec zogj qe vijne e shkojne


Ku je, ku je
Dm C
O enderr e merguar

Malli po pret
Dm
Dhe loti u tret

Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Merre boten falma qiellin
Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Kemi lindur, bashke do vdesim


Dm
Vajz'e valave pret

Dhe era flet me detin

Permbi zallin e shkrete
C
Ne heshtje, yjet heshtin


Ku je, ku je
Dm C
O enderr e merguar

Malli po pret
Dm
Dhe loti u tret


Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Merre boten falma qiellin
Dm
Eja me diellin eja
G
Eja dhe perpije detin
Bb C Dm
Kemi lindur, bashke do vdesimArdit Gjebrea
Featuring: Grupi Jon
Publikimi: 01/12/1995
Festivali: Festivali i 34-të në RTSH
Muzika: Ardit Gjebrea & Gazebo
Teksti: Xhevahir Spahiu
Orkestrimi: Gazebo


Ardit Gjebrea - Eja
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Eja".
3. Video është e këngës "Eja", por nuk këndohet nga Ardit Gjebrea.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Ardit Gjebrea:


Komente 0