Më mbaj mend (për 1 muaj)

Argjend Lloga & Flori Lloga - Vendi Ku U Rrita  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  5

Këngë e albumit:

"Prisni 1 Minut"

Komente

Asnjë Koment

Më Shumë Nga

Flori Lloga

05/03/2008

2008-03-05T22:35:53+00:00si sot e mbaj mend diten kur u
nise dhe pra teje e fsheha lotin
tim me zemer te thyer dola te
percolla mos me haroo te thash
oo vellaj im me zemer te thyer dola te
percolla mos me haroo te thash
oo vellaj im

veshtir e kam te them sa u
merzita shkowa perpak ende pa
ber shum wjt sa i bukur esht
wendi ku u riita e kam kuptura
wetem ne gurbet ,sa i bukur
isht wndi ku i ritta e kam kuptuar vetem ne gurbet

po te pres o wllaj im me krah te hapur
ashtu si gjithmon qe te kam prit vech nji enderr thell ne zemer e kam pasur te rrish pergjithmon jo per dy dit

kur e ndegjoj kengen shqip sikur kthegem n`vendin tim dhe pres te vij me paduriiim kur e ndegjoj kengen shqip sikur kthegem n`vendin tim dhe pres te vij me paduriiim


Ky tekst u dërgua nga Zeshkanja
Më Shumë Këngë Nga Argjend Lloga:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet