TEKSTESHQIP

Argjentina Ramosaj
Jeta Vazhdon
Lyrics

S'te kam prane dhe malli tret
Kur e di jo nuk eshte e thjeshte
Te mos dua asgje sot ,sa ftohte
Dhe mbeshtillem ne erresire
Me kujtimin me te mire
Dhe marr force une te jetoj, besoj

2x refrenin

Ai nuk iku pa kthim
Jam duke pritu-r dot vije
Duhet te mesohem pa ty
Se po me thone
Jeta vazhdon

Nuk degjoj me nje fjale te mire
Dhe nuk kam asnje deshire
Vetem ty vazhdoj te pres
Une pres..
Dhe mbeshtillem ne erresire
Me kujtimin me te mire
Dhe marr force une te jetoj, besoj

3x refrenin

Ai nuk iku pa kthim
Jam duke pritu-r dot vije
Duhet te mesohem pa ty
Se po me thone
Jeta vazhdon

DËRGOI:
INFO
Ky projekt u paraqit i kompletuar në dimensionin vizual me një videoklip, për produksionin e të cilit u bashkëpunua me Entermedia. Videoklipi u publikua me datë 23 Tetor 2010. Muzikën, tekstin dhe okestracionin e mori përsipër Flori Mumajesi.
 Kënga ka si subjekt një dashuri të dështuar, një vajzë shpreson që i dashuri i saj një ditë të kthehet. Lloji i këngës është rock-balade, e ngjashme me natyrën e këngës së parë të Argjentinës, “Shpirt i mbytur”, e cila duhet thënë se pati një sukses të jashtëzakonshëm. Klipin e ka realizuar produksioni “Entermedia”, ku gjysma e xhirimeve është kryer në Shqipëri (Dhërmi dhe Jal), ndërsa gjysma tjetër në Kosovë (Prizren, tek monumenti historik “Lidhja e Prizrenit”).