TEKSTESHQIP

Arilena Ara
Dashuria Ime
Lyrics

Dashuria ime, s’di ku je.
Herë në erë, herë në re.
Unë të ndjej ty zemër, ti më ndjen?
E çmendur jam, i çmendur je.

REF.
Kjo historia jonë, s’ka fund, e as fillim.
Pasion në marrëzi, a ndoshta një mallkim.
Si t’i harroj unë netët dhe puthjet pa mbarim?
Ta dish se jeta ime, nuk vlen një çast pa ty.

Dashuria ime, s’di ku je.
Herë në erë, herë në re.
Unë të ndjej ty zemër, ti më ndjen?
E çmendur jam, i çmendur je.

REF.
Sa herë në fantazi më shfaqesh, si vegim.
Ti vjen dhe kur nuk je, më jep, e të jap frymë.
Jo nuk i dua lutjet. Më dhemb çdo premtim.
Je dashuria ime. Më jep, e të jap frymë.

Sot asgjë mos thuaj. Më trishtove dje.
DASHURIA IME, KU DREQIN JE?!
S’e di ku dreqin je. Ne tokë, apo mbi re.
Ta dish se jeta ime nuk vlen një çast pa ty.

Dashuria ime, s’di ku je.
Herë në erë, herë në re.
Unë të ndjej ty zemer, ti më ndjen?
E çmendur jam, i çmendur je.

DËRGOI:
INFO
Më datë 29 Nëntor 2022, Arilena Ara publikon videoklipin "Dashuria Ime". Muzikën dhe orkestrimin e këngës e punoi Darko Dimitrov, ndërsa tekstin e shkroi Timo Flloko. Videoklipi u prodhua nga kompania Pro Video.