A B C D E F G H I J K L M N O P Q R S T U V W X Y Z #

Audio

Arjan Korkaj - Mallin Kush Ma Tret


Nuk ka akoma asnjë votë


Komente nga Fansat

Asnjë Koment 🔥🔥

19/09/2016

2016-09-19T13:51:11

Teksti:

Arben Duka

Muzika & Orkestrimi:

Klodian Qafoku

Këngë e albumit:

"Mall"


Etja ç'më ka marrë, vallë kush m'a shuan
Kush m'i shëron buzët që m'u përvëluan
Kush m'i shëron buzët ashtu siç di ti
Me ato burime që m'i ke ne gji

Ref.:
Nga puthjet e tua ëndërr m'u bë jeta
Për të shuar etjen ilaçin e gjeta
Zjarrin dot s'e shova, lumi të më marrë
Se zjarri që digjet nuk shuhet me zjarr

2-Me ato burime q rërjedhin nga gjijnte
Njeri i argjënte tjetri i florinjte
Dhe i përvëluar robi yt kam mbetur
Se kur dashuron je gjithmone i etur...

Ref.:
Nga puthjet e tua ëndërr m'u bë jeta
Për të shuar etjen ilaçin e gjeta
Zjarrin dot s'e shova, lumi të më marrë
Se zjarri që digjet nuk shuhet me zjarr


Më Shumë...