Më mbaj mend (për 1 muaj)


Arjan Korkaj - Te Mashtruar

Kopjoni linkun URL të videos, duke shtypur "SHARE" në Youtube dhe me pas "Kopjo Link". Nga një komputer, linku mund të merret edhe duke klikuar mbi videon me butonin e djathtë dhe duke zgjedhur "Kopjo URL video". Vendosni linkun me lart dhe shtypni "DËRGO".

Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Te Mashtruar".
3. Video është e këngës "Te Mashtruar", por nuk këndohet nga Arjan Korkaj.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.

Arjan Korkaj - Te Mashtruar  Lyrics


Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  5 / Votuan:  1

Muzika & Orkestrimi:

Klodian Qafoku

Teksti:

Arben Duka

Këngë e albumit:

"Mall"

Komente

Asnjë Koment

19/09/2016

2016-09-19T11:34:23+00:00Eci rruges i menduar, kujtoj jeten qe kam shkuar
Qe nga vitet feminore, Kur ish lluks nje akullore
Kujtoj vitet e rinise, Dhe kohen e dashurise
Kur putha per her te par, kur u dogja ne nje zjarr

REF.:
Se keta politikane s'mendojn kur per fukaran
Ju o njerez shum ju dua, hapni veshet degjomni mua
Ngriu dhe beu furtun, kerko buk e kerko pune
Mere fatin tend ne dore, mos qendro keshtu i gjor

Her me derte dhe me breng, Sot i hodha ne nje keng
Po keta me ne sungopen, Se na shtypen se na ropen
Qe te gjith ketu e thane, Politika esht PUTANE
Ca me shum pasurohen, Ca me shum varferohen

REF.:
Se keta politikane s'mendojn kur per fukaran
Ju o njerez shum ju dua, hapni veshet degjomni mua
Ngriu dhe beu furtun, kerko buk e kerko pune
Mere fatin tend ne dore, mos qendro keshtu i gjor

Po su ngrijt vet vegjelia, Nuk vjen gje nga perendia
Nuk u sosen hallet tona, Se te tjeret jan ne frona
Ata dje e ata sot, Kot qe pret o popull kot
Politika te mashtron, Por ti prap e pram voton

REF.:
Se keta politikane s'mendojn kur per fukaran
Ju o njerez shum ju dua, hapni veshet degjomni mua
Ngriu dhe beu furtun, kerko buk e kerko pune
Mere fatin tend ne dore, mos qendro keshtu i gjor


Më Shumë Këngë Nga Arjan Korkaj:

Më Shumë...


Komente mbi këtë këngë


* Të regjistruarit mund të votojnë ose të sinjalizojnë komentet