Më mbaj mend (për 1 muaj)

Arjela Krasniqi - One By One Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.8 / Votuan:  21

Nuk kemi video për këtë këngë.

Kemi kohë që po e kërkojmë tekstin e këngës "One By One" kënduar nga Arjela Krasniqi.
Do ja u dinim shumë për faleminderit në rast se mundeni të na ndihmoni ne dhe të gjithë ata që janë në kërkim të këtij teksti.

Ky tekst është kërkuar 1 herë gjatë kësaj jave.

kërkesa
1

DËRGO TEKSTIN


Rendisim më poshtë tekstet e disa këngëve me të njëjtin titull dhe shpresojmë që përmbajnë tekstin që kërkoni:

S4MM - One By One

S'kom fjal mos u cudit nese foli rrall
e kom n'kontroll pej nmahall
vi ti fiki ata qe tkan kall
pe pej kur ra
ala ska dal prej grope
thu ekipen e ki shum t'fort
ma more ta rrej para shokve
ti e din kush ka bo TRAP
kur je kon vet...

Cher - One By One

When you pray with every breath
You know, that is free
As the love you have
Where does it end
It's too much for me to take

There's no peace
You close your eyes
I'm all out of truth
I'm out of alibis
Where does it end
It's too much for me to take

Chorus:

We're gonna love one another
' Til morning comes
Seek the sweet salvation
For what we've done
Give up resisting one by one
One by one

Chorus 2:

He gives a new kind of meaning
To what I am
I know that I could never
Love any other man
One of these days he'll understand
Understand

And his face his heaven scent
He makes me believe there
Must be something else
Where does it end
It's too much for me to take

I can feel the need in you
There isn't a thing
I won't let you do
Where does it end
It's too much for me to take

(chorus)
(chorus 2)

Understand

(chorus)
(chorus 2)
(chorus)

We're gonna love one another
We're gonna love one another
Give up resisting one by one
One by one


Calling - One By One

He stands alone outside the blooming yard
all is calm there on the street
the shadows pass him hung right over
the pain on his face he knew he d keep
his hair is long and it s twisted, it s twisted
around the smile spread cheek to cheek
another child another soul grabs a hold
to the metal that will end his misery

One by one
we stand beneath the sun
with his arms open wide
two by two
he s getting you
to watch him as he leave this life he knew

How much anger is set aside
as each one of us cries
red lightsd they come and take him away
in the thoughts he ll be better some day
tied tight can t see out your eyes
that he s sure to shine, sure to shine
in this deep dark, f*cked up, played out reality show
so who s the man with the plan
don t you see, don t you see...

One by one
we stand beneath the sun
with his arms open wide
two by two
he s getting you
to watch him as he leave this life he knew

Do you ever think that things are meant to be?
I know we all have our reasons why
and now the power of the human being
has gone and changed so many lives

One by one
we stand beneath the sun
with his arms open wide
two by two
he s getting you
to watch him as he leave this life he knew

One by one
we start to come undone
two by two
he s getting through to you...

One by one we stand, we stand over
over you...


Publikimi: 01/12/2004
Muzika: Gramoz Kozeli
Teksti: Gjergj Jorgaqi
Orkestrimi: Gramoz KozeliMë Shumë Këngë Nga Arjela Krasniqi:


Komente 0


Arjela Krasniqi - One By One
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "One By One".
3. Video është e këngës "One By One", por nuk këndohet nga Arjela Krasniqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.