Më mbaj mend (për 1 muaj)

Armend Rexhepagiqi - Kalle Kalle Lyrics

Zgjidhni me sa yje do votoni

Mesatarja:  4.9 / Votuan:  12

Ç'ka të bëj o shokët e mi
ajo jetën ma ka nxi
eh, ta dija si t'ja bëj,o nuk e di

Rrugës ec e bishtin dredh
çdo njeriu sytë ja hedh
mua më pruri gjer te uji e më la pa pi

Kalle, kalle, kalle, kalle
kalle, kalle, cigaren
kalle, kalle, hej
kalle, kalle, kalle, kalle
më pruri tek uji e më la pa pi

Shokë, o do të pëlcas si pushkë, pau
lëkura ime më është e ngushtë
pi veç kafe e cigare gjer në gushë

Vera po shkon edhe dimri po vjen
ngricë do të bëjë e unë vetëm do të jem
zoti e fali e imja mos të jesh
që ta ëndrroj, o,e ta mallkoj,ooo

Dimri kur shkon edhe dielli kur vjen
prej lulediellit kah, ai kur kthen
dasëm do të bëjmë, o, e imja do të jesh
një zjarrr të ri unë do ta ndez, kalle

Uau - (wow)

Ç'ka të bëj o shokët e mi
ajo jetën ma ka nxi
eh, ta dija si t'ja bëj,o nuk e di

Rrugës ec e bishtin dredh
çdo njeriu sytë ja hedh
mua më pruri gjer te uji e më la pa pi

Kalle, kalle, kalle, kalle
kalle, kalle, cigaren
kalle, kalle hej
kalle, kalle, kalle, kalle
më pruri te uji e më la pa pi

Shokë, shokë do të pëlcas si pushkë
lëkura ime më është shumë e ngushtë
rri në kafehane shikoj nëpër dritare
kafe e cigare gjer në gushë

Vera po shkon edhe dimri po vjen
ngricë do të bëjë e unë vetëm do të jem
zoti e fali e imja mos të jesh
që ta ëndrroj, o, e ta mallkoj,ooo

Dimri kur shkon edhe dielli kur vjen
prej lulediellit kah, ai kur kthen
dasëm do të bëjmë, o, e imja do të jesh
një zjarrr të ri unë do ta ndez,hej

Dimri kur shkon dhe dielli kur vjen
do ta ndez
prej lulediellit kah, ai kur kthen
do ta ndez
dasëm do të bëjmë, o, e imja do të jesh
një zjarr të ri, unë do ta ndez, hej

Kalle, kalle, kalle, kalle
kalle, kalle, kalle, kalle,hej
kalle, kalle


Ky tekst u dërgua nga Eduart Nonaj

Armend Rexhepagiqi - Kalle Kalle
Linku i videos në YouTube:
Në TeksteShqip janë rreth 100.000 këngë me videoklip dhe afërsisht 40.000 këngë të tjera që nuk kanë një videoklip në Youtube. Stafi i TeksteShqip shton çdo ditë video të reja, por është e mirëpritur ndihma e kujtdo që arrin të gjejë një videoklip që mungon, apo një version më të mirë sesa klipi që mund të jetë aktualisht në TeksteShqip.

KUR PRANOHET NJË VIDEO E DËRGUAR:

Për verifikimin nga stafi mund të duhen pak minuta deri në disa orë, por garantojme që gjithsesi verifikimi do të kryhet brenda 24 orësh.

VIDEO E DËRGUAR NUK U PRANUA?

Një video e dërguar nuk do të pranohet nga stafi i TeksteShqip nëse:
1. Video e dërguar është fshirë ndërkohë nga YouTube ose është e padisponueshme.
2. Video nuk i përket këngës "Kalle Kalle".
3. Video është e këngës "Kalle Kalle", por nuk këndohet nga Armend Rexhepagiqi.
4. Video që kemi në TeksteShqip, është më cilësore se ajo e dërguar.
5. Video që kemi në TeksteShqip, është zyrtare, ndërsa ajo e dërguar, jo.


Më Shumë Këngë Nga Armend Rexhepagiqi:


Komente 0